Na opublikowanym na kanale "Stop Cham" na YouTube nagraniu widać, jak kierowca samochodu osobowego spokojnie wyprzedza lewym pasem ciężarówkę przystosowaną do przewozu zwierząt. W oddali widać dostawczaka ze sprzętem budowlanym. Nagle wypada z niego łopata i z dużą prędkością toczy się po drodze, stwarzając poważne zagrożenie.

Jak widać na filmie, kierujący odbija samochodem w lewo, aby ominąć niebezpieczny przedmiot. Po chwili wpada w poślizg i — ratując się przed zderzeniem z barierką — zjeżdża na prawy pas. Ponownie wpada w poślizg i ratuje się, wyjeżdżając na lewy pas.

Jak wynika z opisu nagrania, do zdarzenia doszło na drodze S19 w stronę Rzeszowa, na wysokości miejscowości Kamień.

Sprawdź: 68-latka uderzyła w latarnię w Sosnowcu. Później zaskoczyła policjantów

"Byłem pewny, że skończy na barierce"

Nagranie cieszy się w internecie dużą popularnością. Większość komentujących zwraca uwagę na szybką reakcję kierowcy oraz umiejętność wychodzenia z poślizgów. "Kierownik pierwsza klasa, delikatne kontry, widać, że wiedział, co robić", "Dobry jest, refleks, opanowanie, doświadczenie, dystans i dobre opony" czy też "Byłem pewny, że skończy na barierce. Piękne kontry, widać umiejętności kierowcy" to tylko kilka z prawie 600 komentarzy zamieszczonych pod nagraniem.

Czytaj: Zmieniał pas, ale coś przeoczył. Nagranie wstrząśnie nawet doświadczonymi kierowcami

Poślizg na drodze — jak z niego wyjść?

Zachowanie kierowcy podczas poślizgu powinno być uzależnione od tego, z jakim jego rodzajem mamy do czynienia. W przypadku nadsterowności należy wcisnąć sprzęgło, aby równomiernie dociążyć wszystkie koła oraz szybko kręcić kierownicą w celu naprowadzenia przednich kół na właściwy tor jazdy.

Natomiast przy poślizgu przednich kół należy natychmiast zdjąć nogę z gazu, zmniejszyć wykonywany wcześniej skręt kierownicą i delikatnie wykonać go ponownie. Więcej o tym, jak wyjść z poślizgu, piszemy tutaj.

Zerknij: Poślizg w upalny dzień? Ekspert przestrzega. "To nierzadkie"