• Volkswagen Polo Harlekin to taki sam samochód jak setki tysięcy innych egzemplarzy. Wyróżnia go jednak oryginalne malowanie
  • Samochód zostanie wystawiony na aukcji WOŚP. Wcześniej został naprawiony i sprawdzony
  • Auto będzie można licytować od 24 do 31 stycznia
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onetu

Tegoroczny finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami — odbędzie się 29 stycznia — dlatego na aukcje charytatywne trafia coraz więcej różnych przedmiotów, w tym sporo samochodów. Często są to wyjątkowe egzemplarze, z historią, lub po prostu jedyne w swoim rodzaju modele. Tak można powiedzieć o Volkswagenie Polo, którego wystawia platforma Bidcar.pl.

Jakim cudem bardzo popularny miejski samochód może być wyjątkowy? Za sprawą wersji Harlekin, która wyróżnia się tym, że każdy z elementów nadwozia pojazdu jest w jednym z czterech kolorów: czerwonym, zielonym, żółtym lub niebieskim.

Dalsza część tekstu znajduje się pod materiałem wideo

Kolorowe Polo miało nigdy nie być sprzedawane

Na początku powstało jedynie kilka egzemplarzy tak polakierowanych aut, które miały służyć kampanii reklamowej promującej trzecią generację Volkswagena Polo. Jednak w latach 90. jaskrawe kolory były modne, a oryginalnie wyglądające auto okazało się wyjątkowo przyciągać uwagę widzów reklam. Na tyle, że klienci w salonach i w głównej siedzibie Volkswagena zaczęli dopytywać się o możliwość zakupu dokładnie takich samochodów.

Jesienią 1995 r. Niemcy podjęli więc decyzję o wyprodukowaniu tysiąca sztuk Polo Harlekin. Każdy, kto kupił takie auto, dostawał brelok z numerem egzemplarza i certyfikat. Co więcej, okazało się, że popyt był tak wysoki, że ostatecznie powstało 3100 egzemplarzy, a produkcję zakończono z końcem 1997 r.

Volkswagen Polo Harlekin na aukcji WOŚP Foto: Bidcar
Volkswagen Polo Harlekin na aukcji WOŚP

Kup harlekina i wesprzyj WOŚP

Przez wiele lat Volkswagen Polo Harlekin nie był doceniany, jednak tak wyróżniające się samochody zaczynają przeżywać swoją drugą młodość. Z tego powodu jedna z kolorowych "polówek" zostanie wystawiona na aukcję WOŚP na platformie bidcar.pl. To egzemplarz wyprodukowany 29 stycznia 1996 r. To oznacza, że dokładnie w dzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stuknie mu 27 lat!

Samochód oczywiście został wcześniej sprawdzony. Przeprowadzono niezbędne naprawy i wymieniono płyny z filtrami. Odświeżono również wnętrze, łącznie z niebieską obręczą kierownicy i gałki zmiany biegów. Felgi mają nowy lakier, a zewnętrzne elementy blacharskie są naprawione i pomalowane na nowo. Można powiedzieć, że dostajemy prawie nowe auto, choć już 27-letnie.

Volkswagen Polo Harlekin na aukcji WOŚP Foto: Bidcar
Volkswagen Polo Harlekin na aukcji WOŚP

– Zainspirowani nazwą Najpiękniejszego Festiwalu Świata, ochrzciliśmy naszego Harlekina Polo’and’Rock. Festiwal i VW Polo Harlekin są równolatkami. Łączy ich też zamiłowanie do kolorów. Wizualnie Harlekin to auto wyjątkowe, a sam jego widok wywołuje uśmiech. Tak, jak działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego też uznaliśmy go za idealnego kandydata na aukcję wspierającą tegoroczny finał WOŚP – mówi Artur Kopania, współzałożyciel Bidcar.pl i jeden z pomysłodawców aukcji Harlekina.

Auto będzie można zobaczyć we Wrocławiu

Aukcja rusza 24 stycznia i potrwa do 31 stycznia. Auto ma także pełny raport rzeczoznawcy, bogatą dokumentację fotograficzną i raport, przedstawiający historię auta. Ponadto 29 stycznia Harlekin zostanie wystawiony na wrocławskim rynku podczas finału WOŚP. Cała wylicytowana kwota zostanie przekazana fundacji WOŚP.

Już rok temu organizatorzy aukcji na kolorowego Polo zorganizowali aukcję z innym wyjątkowym samochodem. Był to biały Ford Sierra, taki, jak ten, który pomagał Jurkowi Owsiakowi w organizacji pierwszego finału WOŚP.

Volkswagen Polo Harlekin na aukcji WOŚP Foto: Bidcar
Volkswagen Polo Harlekin na aukcji WOŚP