Na policyjnym nagraniu widać zawodowego kierowcę TIR-a, który dwukrotnie całkowicie ignoruje świecące się czerwone światła i przejeżdża przez skrzyżowanie. Po chwili jednak policjant pokazuje mu, aby zjechał na bok. Jednak taka jazda to nie tylko domena samochodów ciężarowych. W podobny sposób zachowują się także kierujący osobówkami.

Sprawdź: Absurd w Łodzi. Nie domalowali pasów, bo przeszkadzało źle zaparkowane auto

Drugim częstym wykroczeniem i błędem jest wyprzedzanie na przejściu dla pieszych bez sygnalizatorów lub tuż przed nim. To bardzo niebezpieczne zjawisko, ponieważ auta, które wyprzedzamy, zasłaniają częściowo widok. W efekcie nie sposób dojrzeć na nich pieszego.

Czytaj: W dwie minuty dokonał kilkunastu wykroczeń drogowych, a wszystko się nagrało. Powód zadziwia

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na często błąd kierowców, że do wyprzedzania dochodzi, w myśl przepisów, nawet wtedy, gdy tylko jedziemy szybciej niż pojazd jadący sąsiednim pasem w tym samym kierunku.

"Kierowcy, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej, oznakowania i obowiązujących przepisów musieli się liczyć z konsekwencjami w formie mandatu karnego, wniosku o ukaranie do sądu lub pouczenia. Działania tego typu będą kontynuowane" zapowiadają bydgoscy policjanci.

Zerknij: Zmieniał pas, ale coś przeoczył. Nagranie wstrząśnie nawet doświadczonymi kierowcami

.