BMW kontynuuje swoją przygodę z przednim napędem i do gamy produktów dołączył model Serii 2 Gran Tourer. Samochód jest powiększoną wersją zaprezentowanego w zeszłym roku modelu 2 Active Tourer.

Po nowym modelu BMW możemy spodziewać się przede wszystkim sporej ilości miejsca dla całej rodziny oraz transportowanego ekwipunku sportowego. Stylistycznie jest bardzo podobny do mniejszego brata.

Samochód został wydłużony o 214 mm i jest wyższy o 53 mm, dzięki czemu pasażerowie będą mieć więcej przestrzeni nad głową. Jako rezultat zmian BMW 2 Gran Tourer mierzy 4556 mm długości, 1800 mm szerokości oraz 1608 mm wysokości. Rozstaw osi został powiększony o 110 mm i wynosi 2780 mm.

Na pokładzie BMW Serii 2 Gran Tourer standardowo mieści się 5 osób, ale w razie potrzeby możemy wykorzystać dwa dodatkowe fotele w bagażniku, które najprawdopodobniej będą przeznaczone wyłącznie dla najmłodszych pasażerów.

Do bagażnika rodzinnego BMW zapakujemy 805 litrów plecaków, a po złożeniu oparć tylnych foteli, przestrzeń można powiększyć się do 1905 litrów. Jest to o 395 litrów więcej niż mniejszy odpowiednik pojazdu 2 Active Tourer. Oparcia składają się po naciśnięciu przycisku w stosunku 40:20:40. Jak na minivana przystało, w samochodzie nie powinno zabraknąć podręcznych schowków, a w tylnej części foteli umieszczono rozkładane stoliki.

W gamie napędów znajdziemy dwie jednostki benzynowe o pojemności 1,5 oraz 2 litrów, które generują odpowiednio 136 oraz 190 KM mocy.

Wśród wariantów wysokoprężnych znajdziemy BMW 216d Gran Tourer wyposażone w 1,5-litrowy silnik generujący 114 KM mocy, a pod maską modelu 218d Gran Tourer znajdziemy czterocylindrowy motor pojemności 2 litrów, który generuje 150 KM. W ofercie znajdzie się również opcja z napędem na wszystkie koła 220 XDrive napędzane 190 konną jednostką o pojemności 2 litrów. W zależności od wersji napęd jest przekazywany za pomocą 6-biegowej manualnej lub automatycznej skrzyni biegów oraz 8-biegowego automatu. BMW oferuje model w wariantach wyposażenia Advantage, Sport Line, Luxury Line, a także M Sport.