Pierwsze testy BYD E6 w Polsce

Polska, będąca ważnym europejskim rynkiem, została wybrana jako jeden z pierwszych krajów, do którego trafił od połowy maja homologacyjny samochód BYD E6. Samochód będzie w Polsce do połowy czerwca, po czym trafi do kolejnych krajów Europy.

W ciągu miesięcznej obecności modelu E6 Spółka Automotive Europe Corporation, generalny przedstawiciel marki BYD na Polskę, prowadzi  testy z potencjalnymi klientami. Pierwsze wrażenia testujących są bardzo pozytywne.

Rekordowy zasięg ponad 300 km na jednym ładowaniu

Model BYD E6 osiąga zasięg ponad 300 km po jednym, pełnym cyklu ładowania. Czas ładownia uzależniony jest od stosowanej ładowarki i wynosi  6 godzin przy standardowej ładowarce o mocy 10 kW, 40 minut przy stosowaniu najmocniejszej stacji szybkiego ładowania (100 kW). Testowany obecnie samochód jest wyposażony w szybką ładowarkę o mocy 40 kW, która pozwala naładować w pełni baterie tego auta w czasie 2 godzin.

Firma BYD jest producentem samochodów zarówno z napędem tradycyjnym, hybrydowym jak i elektrycznym. BYD posiada w swojej ofercie samochody różnych klas, począwszy od małych miejskich aut, aż po duże limuzyny i SUV-y. BYD jest również producentem nowoczesnych w pełni elektrycznych autobusów miejskich, które potrafią przejechać dystans 250 km na jednym ładowaniu.

Koncern BYD produkuje i sprzedaje na chińskim rynku samochody o napędzie alternatywnym wykorzystując własne doświadczenia w produkcji najnowocześniejszych akumulatorów. BYD jest jednym z największych, światowych, dostawców zaawansowanych technologicznie baterii do różnego rodzaju urządzeń elektronicznych, począwszy od telefonów komórkowych poprzez różnego rodzaju osobiste, także przenośne komputery, aż do wielkich baterii przemysłowych. Firma BYD posiada w swojej ofercie również systemy służące do magazynowania energii, np. ogniwa słoneczne, stacje magazynowania energii itp.

Model E6 jest w pierwszej kolejności kierowany do klientów instytucjonalnych, takich jak chociażby urzędy samorządowe, korporacje taksówkowe czy firmy energetyczne. Model BYD E6 posiada już europejską homologację co oznacza, iż może być sprzedawany na terenie Europy w tym również w Polsce. Oferta cenowa dla modelu E6 na rynek polski będzie znana dopiero po zakończeniu testów samochodu w Polsce.