• Dacia Duster Black Collector powstała na bazie bogato wyposażonej odmiany Prestige
  • Wszystkie egzemplarze będą indywidualnie ponumerowane (odpowiednią tabliczkę znajdziemy na progu)
  • Limitowana edycja jest oferowana wyłącznie z napędem na jedną oś (4x2) i benzynowym silnikiem o mocy 130 KM.

Oto wyjątkowa Dacia Duster, której próżno szukać w salonach rumuńskiej marki. Producent przygotował bowiem ekskluzywną limitowaną edycję Duster Black Collector, którą można zamawiać jedynie poprzez francuską stronę internetową. Potencjalni zainteresowani będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Samochód dostępny będzie po wokacjach. Sprzedaż rozpocznie się we wrześniu.

Dacia Duster Black Collector powstała na bazie bogato wyposażonej odmiany Prestige. Każdy egzemplarz będzie indywidualnie ponumerowany (odpowiednią tabliczkę znajdziemy na progu). Samochód z zewnątrz poznamy nie tylko po czarnym kolorze lakieru, ale także po dodatkowych żółtych paskach dekoracyjnych na lusterkach i tylnych błotnikach.

W kabinie nie zabrakło automatycznej klimatyzacji, systemu bezkluczykowego (karta) czy systemu multimedialnego Media Nav Evolution z funkcjami Android Auto oraz CarPlay. Co ciekawe Duster Black Collector zyskał pakiet nagłośnienia firmowany przez Focal. Nie jest to najwyższa seria Focal Inside Premium, a tańszy zestaw Inside Comfort z 6 głośnikami (2 wysokotonowe, 2 woofery oraz 2 koaksjalne).

Pod maską zaś benzynowy silnik o mocy 130 KM, czyli 1.3 TCe 130 PF. Limitowana edycja jest oferowana wyłącznie z napędem na jedną oś (4x2).

Pierwsza sztuka Dacii Duster Collector z numerem 001 miała już swoją premierę. Firma po raz pierwszy pokazała samochód podczas wielkiego pikniku Big Dacia 2019 nieopodal Paryża, na który przybyło 10 000 miłośników marki.