W przyszłym roku Opel będzie obchodził 120-lecie produkcji samochodów. Ten szczególny jubileusz marka z Russelsheim postanowiła uczcić w specjalny sposób, ogłaszając przyspieszenie elektryfikacji modeli w swojej ofercie.

Nowa Corsa na początek

Na pierwszy ogień pójdzie Corsa, która, według Michalea Lohschellera, szefa koncernu, w najnowszej odsłonie ma stać się prawdziwym samochodem elektrycznym dla mas. „Taką deklarację ogłosiliśmy przy okazji prezentacji naszego strategicznego planu PACE!, a teraz ją realizujemy”. Auto zostanie pokazane na marcowym salonie w Genewie i będzie można je zamówić w pierwszej połowie 2019 roku. Oczywiście, nowa Corsa trafi do oferty także z silnikami spalinowymi.

Grandland X o mocy 300 KM

Drugą przyszłoroczną nowością Opla będzie flagowy SUV-a Grandland X w odmianie hybrydowej plug-in, którą będzie można ładować z domowego gniazda 230V. Jego produkcja wystartuje za kilka miesięcy w zakładach w Eisenach, a chwilę później auto dostępne będzie w salonach dilerskich. Grandland X PHEV zostanie wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1,6 l oraz dwa motory elektryczne (po jednym przy każdej z osi) zasilane akumulatorami 13,2 kWh. Łączna moc układu to 300 KM, a prognozowany zasięg w trybie elektrycznym – około 50 km. Grandland w tej wersji będzie wyposażony w napęd na cztery koła e-All Wheel Drive.

Na 2020 rok Opel zapowiada wprowadzenie do sprzedaży elektrycznej wersji nowej generacji furgonu Vivaro oraz uruchomienie produkcji następnego wcielenia crossovera Mokka X, który także oferowany będzie w wersji elektrycznej.

Edycje specjalne na jubileusz

120-lecie działalności w branży motoryzacyjnej stało się też dla Opla pretekstem do przygotowania dla klientów specjalnych edycji modeli z aktualnej oferty, które wyróżniać się będą wyposażeniem, dodatkami stylistycznymi i przede wszystkim atrakcyjnymi cenami. Na wybranych rynkach ich przedsprzedaż już się rozpoczęła, a szczegóły polskiej oferty poznamy wkrótce.