Volkswagen California 6.1 jest samochodem, który zaspokoi potrzeby osób aktywnie spędzających wolny czas. Niezależnie od wybranej wersji wyposażeniowej, wnętrze rozplanowano w taki sposób, żeby zapewnić wygodne nocowanie dla czterech podróżników. Dwaj z nich mogą spać na tapczanie, który tworzy się ze złożonego tylnego siedzenia, a dwaj na materacu umieszczonym w rozkładanym dachu.

Volkswagen California 6.1 na pokładzie może mieć też kuchenkę gazową, lodówkę, zlewozmywak, a także zewnętrzny prysznic. Z kolei ubrania czy drobiazgi niezbędne podczas podróży, bez trudu zmieścimy w licznych szafkach.

Volkswagen California 6.1 od tego roku ma poprawione elementy odpowiadające za praktyczną stronę pojazdu, a ponadto zyskał nowocześniejszy wygląd. Zmodernizowany samochód rozpoznamy przede wszystkim z przodu, dzięki nieco innej atrapie chłodnicy i nowemu zderzakowi, a także za sprawą zmienionej stylizacji reflektorów, które teraz zachodzą na boki i zakończone są wytłoczoną nazwą modelu. We wnętrzu pojawiła się deska rozdzielcza o nieco innej stylistyce, a ponadto w opcji można mieć cyfrowe wskaźniki.

To jeszcze nie koniec nowości, bowiem nieco inaczej zaprojektowano namiot nad dachowym miejscem do spania. Od teraz od strony przodu pojazdu istnieje możliwość odsunięcia płótna i można podczas odpoczynku w pełni rozkoszować się widokiem na las, rzekę czy morze…

Volkswagen California 6.1 – nowe multimedia

Volkswagen California 6.1 może mieć dwa rodzaje systemów multimedialnych – starszej generacji MIB2 (w tańszych wersjach wyposażeniowych) i nowy MIB3 (standard lub opcja w droższych odmianach). Użytkownicy urządzeń serii MIB3 będą mieli dostęp do: usług streamingowych, radia internetowego, rezerwacji usług na żądanie i obsługi głosowej. Możliwa będzie również pełna integracja ze smartfonem. Pozwoli to m.in. na sprawdzenie w smartfonie, czy drzwi są zamknięte, światła wyłączone, a także umożliwi uzyskanie automatycznego powiadamiania w razie wypadku.

Dostępna będzie rozbudowana wersja We Connect Plus, która ma funkcje – alarm opuszczenia zaprogramowanego obszaru, uruchomienie dodatkowego ogrzewania, blokowanie i odblokowywanie drzwi, informacje o ruchu oraz o zagrożeniach na trasie, obliczanie tras online. We Connect Fleet pozwala zarządzać flotą, zawiera m.in. cyfrowy dziennik korzystania z auta, informację o tankowaniach i stylu jazdy, monitoring oraz analizę spalania.

Volkswagen California 6.1 został wyposażony w elektromechaniczny układ wspomagania kierownicy. Dzięki temu możliwe stało się korzystanie z aktywnych systemów asystujących. Pojawiły się m.in. układy: automatycznego parkowania, awaryjnego hamowania podczas manewrowania, rozpoznawania znaków drogowych, wspomagania cofania. Samochód może być teraz wyposażony w licznych asystentów jazdy –utrzymanie pasa ruchu, pomoc podczas manewrowania przyczepą czy asystent bocznego wiatru.

Volkswagen California 6.1 do sprzedaży w Polsce ma trafić jeszcze w tym roku. Ceny pojazdu mamy poznać w ciągu najbliższego miesiąca.

Volkswagen California 6.1 – naszym zdaniem

Volkswagen California 6.1 zyskał nowocześniejszy wygląd przodu w porównaniu z poprzednikiem. Ważniejsze jest jednak to, że samochód może mieć teraz asystentów jazdy poprawiających komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Powody do zadowolenia daje również praktyczniejsza część sypialna w dachu.