• Ostatnie egzemplarze Beetle coupe można było kupić jeszcze pół roku temu w polskich salonach
  • Pożegnalna edycja Beetle Final Edition ma być oferowana jedynie dla klientów w USA
  • Pod maską silnik 2.0 TSI o mocy 176 KM współpracujący z sześciostopniowym automatem

Wydawać by się mogło, że po kilku pokoleniach Beetle Volkswagen postanowił rozstać się ze swoim legendarnym modelem na dobre. Przedstawiciele koncernu nie raz bowiem podkreślali, że Beetle na dobre wypada z oferty. Już ponad pół roku temu w Europie można było znaleźć w salonach ostatnie sztuki. W Polsce były to tradycyjne wersje Beetle coupe z silnikami 1.4 TSI. W Niemczech zostały zaś ostatnie wyprodukowane sztuki wersji kabriolet, których już nie można dodatkowo konfigurować.

Na wycofywanym modelu można jednak dalej zarabiać. Stąd nowa limitowana wersja o wymownej nazwie Beetle Final Edition. Ma być dostępna zarówno w odmianie z tradycyjnym metalowym dachem (coupe) jak i otwartej Beetle Cabrio. Niestety już nie w Europie. Specjalną limitowaną kolekcję przygotowano bowiem tylko dla klientów za oceanem.

W amerykańskich salonach pojawi się pożegnalna wersja napędzana silnikiem benzynowym 2.0 TSI o mocy 176 KM. Nie powinno przy tym dziwić, że amerykańscy klienci otrzymają Beetle ze skrzynią automatyczną. W odmianie Final Edition montowana jest przekładnia sześciostopniowa.

Jak na pożegnalną wersję przystało nie żałowano na wyposażeniu. Volkswagen podkreśla, że Final Edition wzorowana na Ultima Edicion z 2003 roku będzie dostępna w bardzo bogatej specyfikacji (m.in. 18 calowe felgi z białymi wykończeniami lub 15 ramienne odmiany 17 calowe, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, czujnik martwego pola, nagłośnienie Fender, skórzana tapicerka, światła bi-ksenonowe, światła LED, podłączenie do internetu i radio z 6,3 calowym ekranem dotykowym) oraz charakterystycznym wykończeniu detalami dekoracyjnymi wysokiej jakości. Samochód ma być oferowany w kilku ekskluzywnych kolorach lakieru: beżowym Safari Uni i jasnym niebieskim Stonewashed Blue. Oprócz tego w palecie dostępna będzie czerń Deep Black, biel Pure White oraz szary Platinum Grey.