Volkswagen najwyraźniej zapatrzył się na Range Rovera, który od pewnego czasu ma w ofercie Evoque'a w wersji ze składanym dachem. Już wiosną na rynku pojawi się kolejny crossover bez dachu, tym razem będzie to niewielki T-Roc Cabriolet - pierwszy kabriolet w klasie kompaktowych crossoverów.

Volkswagen T-Roc Cabriolet z miękkim dachem

Zgodnie z tradycją Volkswagenów Beetle i Golfa, T-Roc Cabriolet ma również klasyczny miękki top. W pełni automatycznie składany dach otwiera się w zaledwie 9 sekund. Można go otwierać i zamykać, nawet gdy samochód jest w ruchu – z prędkością do 30 km/h. Miękki dach odblokowuje się i blokuje elektromechanicznie.

Volkswagen T-Roc Cabriolet – pakiety wyposażenia i silniki

W przypadku T-Roca w wersji cabrio można wybierać pomiędzy liniami wyposażenia „Style” i „R-Line”. Drugi pakiet, oprócz sportowych dodatków zewnętrznych i wewnętrznych, będzie wyposażony standardowo w światła przeciwmgielne, sportowy układ jezdny i progresywne sterowanie z zależnym od prędkości kierowaniem. Dzięki opcjonalnie systemowi multimedialnemu nowej generacji (MIB3), T-Roc Cabrio będzie stale podłączony do internetu jeśli tylko kierowca zarejestruje go w systemie Volkswagena.

Samochód będzie dostępny wyłącznie z benzynowymi silnikami turbo. Bazowa jednostka to 1.0 TSI o mocy 115 KM. W tej konfiguracji T-Roc będzie mieć napęd na przednie koła i ręczną skrzynię biegów. Dla mocniejszego czterocylindrowego silnika 1.5 TSI o mocy 150 KM w opcji przygotowano siedmiobiegową, dwusprzęgłową przekładnię.

Volkswagen T-Roc w wersji bez dachu trafi do salonów wiosną 2020 roku.