• Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę bez uprawnień do kierowania ciężarówką
  • Mężczyzna nie posiadał też ubezpieczenia i ważnego przeglądu technicznego pojazdu
  • Kostka brukowa, którą przewoził, nie była zabezpieczona
  • Mężczyzna odpowie przed sądem za swoje czyny, grozi mu nawet 2 lata więzienia
  • Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego

Policjanci z rudzkiej drogówki, patrolując jedną z głównych ulic miasta, zauważyli ciężarówkę iveco przewożącą niezabezpieczoną kostkę brukową. Zdecydowali się zatrzymać pojazd, podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy. Szybko okazało się, że ich przypuszczenia były słuszne - 39-letni mężczyzna miał w organizmie 3 promile alkoholu. Co więcej, nie posiadał on uprawnień do kierowania, a samochód, którym podróżował, nie był ubezpieczony i nie miał ważnego przeglądu technicznego.

Niezabezpieczony ładunek i groźba kary

Mężczyzna odpowie także za nieprawidłowe zabezpieczenie ładunku. Kostka brukowa, którą przewoził, mogła w każdej chwili spaść z pojazdu, stwarzając poważne zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Grożą mu nawet 2 lata więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna za kierowanie pomimo braku uprawnień i nieprawidłowe zabezpieczenie ładunku. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny ciężarówki i sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjny. Kara za brak ubezpieczenia może sięgnąć nawet 11 tysięcy złotych.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 31.10.2023, Ruda Śląska.

Treść powstała przy wsparciu narzędzia sztucznej inteligencji.