Wybierz samochód

Iveco

Iveco

Iveco (Industrial Vehicles Corporation - Korporacja Samochodów Przemysłowych) to włoska marka produkująca samochody dostawcze, ciężarowe i autobusy. Powstała w 1975 roku z połączenia 5 firm z 3 państw: Niemiec (Magirus Deutz), Włoch (Fiat Veicoli Industriali, OM, Lancia Veicoli Speciali) oraz Francji (Unic) i od 1980 roku znajduje się pod kierownictwem Fiata.

Ich pierwszym wspólnym, i najpopularniejszym, modelem był Daily który wszedł na rynek 3 lata po fuzji. W 1981 roku powstał model Turbo, a po nim Turbostar. Dzięki tym 3 modelom, Iveco osiągnęło ogromny sukces na rynku europejskim.

Na początku lat 90. kiedy pojawiła się konkurencja dla Włochów, firma mocno to odczuła i zdecydowała się wejśc m.in. na rynek australijski i południowoamerykański. W 1999 roku, Iveco zaczęło współpracę z Renault, której owocem było powstanie Irisbus, który miał „wchłonąć” dobrze nam znaną markę autobusów Ikarus.

Oprócz Daily, duże dochody zapewnił firmie też model EuroCargo, który wszedł do sprzedaży w 1991 roku, a od 2008 roku powstaje już 3. generacja tego modelu. Jest on sprzedawany w ponad dziewięćdziesięciu krajach zdobywając przy tym wiele nagród.

Iveco - modele

Iveco - powiązane artykuły