• Samochody dostawcze prezentowane w naszym zestawieniu napędzane są silnikami spalinowymi, elektrycznymi lub występują jako hybrydy
  • Oprócz furgonów czy platform lub podwozi do zabudowy prezentujemy również towarowo-osobowe odmiany brygadowe
  • W galerii znajdziecie również informacje dotyczące pikapów, które nadają się nie tylko do ciężkiej pracy, lecz także do codziennego podróżowania z rodziną
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Jest grupa samochodów, których pierwszoplanową rolą nie jest wcale przyjemność z prowadzenia ani efektowny wygląd. W przypadku dostawczaków, bo o nich mowa, najważniejsze są jak najlepsze możliwości transportowe oraz niskie koszty eksploatacji.

Rodzina dostawczaków jest bardzo różnorodna. Należą do niej nieduże modele - idealne dla kurierów czy różnego rodzaju serwisów - ale są wśród nich także duże furgony, w których bez trudu zmieszczą się meble, lodówki czy inne sprzęty wyposażenia domu.

Odrębną kategorię stanowią wszelkie platformy i podwozia do zabudowy. To na nich powstają wywrotki wykorzystywane na budowach, chłodnie, izotermy czy inne wersje specjalne. Wśród naszych bohaterów nie brakuje modeli, które mogą jednocześnie pełnić funkcję aut osobowych na co dzień, jak i tak zwanych wołów roboczych - to pikapy.

W zestawieniu w większości przypadków skupiliśmy się na towarowych lub towarowo-osobowych wersjach brygadowych, choć nie brakuje odnośników do odpowiedników osobowych. Przy każdym modelu podaliśmy najważniejsze - w przypadku dostawczaków - dane techniczne oraz przykładowe ceny brutto.

Dostawczaki o DMC do 3,5 tony - naszym zdaniem

Oferta dostawczaków o DMC do 3,5 tony jest bogata. W galerii przybliżymy Wam auta tego typu (z wyjątkiem Renault, bo gamę nowych, dostawczych modeli prezentowaliśmy już wcześniej). Warto przyjrzeć się nie tylko pojazdom, lecz także nowym rozwiązaniom, jakie w nich zastosowano.