Wybierz samochód

Fiat Doblo

Fiat Doblo

Fiat Doblò to kombivan włoskiej produkcji, który występował także w wersji dostawczej. I generacja auta została wprowadzona do produkcji w 2000 roku.

Auto bazowało konstrukcyjnie na modelu Palio Weekend, którym dzieliło m.in. płytę podłogową. Stylistyka Doblò była ciekawa jak na owe czasy a nadwozie miało klinowaty kształt, jak na kombivana przystało. Fiat mógł w zależności od wersji pomieścić nawet do 7 osób, a w wersji towarowej oferował 3,2 m3 przestrzeni ładunkowej i mógł przewieźć do 730 kg towaru.

Na początku produkcji dostępne były 2 silniki benzynowe i 2 diesle. W pierwszym przypadku mieliśmy do czynienia z mała 1,2-litrową jednostką o mocy 65 KM oraz z 1,6-litrową jednostką o mocy 103 KM, z czego ta druga była także przystosowana do spalania CNG, wtedy jednak jej moc spadała do 92 KM. Silniki wysokoprężne miały jedną pojemność - 1,9 litra, i moc 63 KM (bez turbosprężarki) lub 100 KM (z turbosprężarką).

Facelifting z 2005 roku przyniósł nie tylko nowy design, ale także nowości w gamie jednostek napędowych. Zniknęły z niej oba diesle i najmniejszego benzyniaka. Zastąpiono go 1,4-litrowym silnikiem o mocy 77 KM, jednostki wysokoprężne MultiJet miały pojemność 1,3 litra i moc 75 i 85 KM lub 1,9 litra i moc 105 i 120 KM. Rok później Doblò zdobył tytuł International Van of the Year.

W 2009 roku pojawiła się II generacja kombivana Fiata. Stylistyka auta została mocno zbliżona do innych modeli włoskiej marki, a oprócz tego samochód został zbudowany na większej płycie podłogowej. Doblò występował zarówno w wersji osobowej jak i towarowej, której przestrzeń ładunkowa wynosiła 4 m3.

Pod maską znalazła się 1 jednostka benzynowa o pojemności 1,4 litra i mocy 95 lub 120 KM. Diesle miały pojemność 1.3, 1.6 i 2 litry i moc odpowiednio 90, 105 i 135 KM. Facelifting z 2014 roku wniósł dużo świeżości w design Fiata. Oprócz modernizacji zderzaka, reflektorów i grilla, zmianie uległo także wnętrze. Z kolei z oferty jednostek napędowych zniknął najmniejszy diesel.

Rywalami Fiata Doblò są m.in. Dacia Dokker, Ford Tourneo Connect i Peugeot Partner.

Fiat Doblo - generacje

Fiat Doblo - powiązane artykuły

Pokaż więcej
Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!