Wybierz samochód

Infiniti Q50

Ikona samochodu

Infiniti Q50 to ekskluzywny sedan klasy średniej-wyższej produkowany przez luksusową markę Infiniti należącą do Nissana.

Auto pojawiło się na rynku w 2013 roku jako następca serii G i jednocześnie jako pierwszy model rozpoczynający nowe nazewnictwo i styl marki. Co ciekawe, przy tworzeniu tego auto brał udział kierowca Formuły 1 Sebastian Vettel. Stylistyka auta jest bardzo atrakcyjne, a linie są zarazem dynamiczne jak i eleganckie. 4-drzwiowy sedan jako pierwszy na świecie samochód został seryjnie wyposażony w system DAS. Jest to system adaptacyjnego kierowania pojazdem, polegający na dostosowaniu oporów kierownicy oraz jej przełożeń do rodzaju nawierzchni oraz woli kierowcy.

Pod maską tej ekskluzywnej limuzyny znalazł się doładowany, 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 211 KM oraz 2,2-litrowy turbodiesel rozwijający 170 KM. Oba silniki mogą być połączone ze skrzynią manualną o 6 przełożeniach bądź automatyczną, lub półautomatyczną 7-biegową przekładnią.

W 2014 roku na rynku chińskim zadebiutowała także wersja przedłużona Q50L. 2 lata później wprowadzone zostały dodatkowe benzyniaki V6 o pojemności 3 litrów i mocy 304 lub 405 KM. Znany już 4-cylindrowy silnik zmodernizowano a jego moc została obniżona o 3 KM. Dostępna jest także wersja hybrydowa, której sercem jest 3,5-litrowa jednostka V6 rozwijająca 306 KM. Jest ona wspomagana przez silnik elektryczny generujący dodatkowe 68 KM. Łączna moc układu wynosi 374 KM.

Topową odmianą Infiniti, jest Q50 Eau Rouge, który został tak nazwany po popularnej szykanie toru w Spa. Pod maską gościł benzynowy silnik V6 o objętości skokowej równej 3,6 litra, który produkował imponujące 568 KM. Oprócz tego auto było wyposażone w dodatkowe spojlery z karbonu.

Rywalami Infiniti Q50 są m.in. BMW serii 5 oraz Mercedes-Benz klasy E.

Infiniti Q50 - generacje

Infiniti Q50 - powiązane artykuły

Pokaż więcej