Tych małych radiotelefonów z anteną można w Polsce używać bez zezwolenia – wystarczy, że spełniają one wymagania europejskich norm ETSI dla urządzeń CB, potwierdzone odpowiednim dokumentem, który każdy nabywca powinien otrzymać wraz z zakupionym urządzeniem. CB radia powinny mieć także znak CE, dopuszczający do obrotu na terenie UE.

Większość kierowców – użytkowników CB ma na trasie stale włączone radiotelefony na kanale 19. Kanał ten używany jest głównie do wymiany informacji o kontrolach drogowych policji, straży miejskiej czy inspekcji drogowej, rzadziej do uzyskania informacji o sposobie dojazdu czy aktualnych utrudnieniach w ruchu drogowym.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego urządzenia - poniżej podpowiadamy, na które z nich warto zwrócić uwagę.

Yosan PRO-120

PRO-120 to idealne radio na rozpoczęcie przygody z łącznością obywatelską. Kompaktowy radioodbiornik wyposażono w bardzo dobry filtr przeciwzakłóceniowy oraz średniej długości antenę CB. W dobrych warunkach zasięg tego urządzenia sięga do 12 km. Sprawdź cenę!

Midland Alan 42 Multi

Można go wykorzystywać zarówno jako radio ręczne jak i radiotelefon przewoźny. Wzorem najnowocześniejszych radiotelefonów, Alan 42 wyposażony jest w multistandard pozwalający dopasować zakres częstotliwości oraz moc nadawczą do obowiązujących w danym kraju przepisów. Na uwagę zasługuje łatwa dostępność markowych dodatkowych akcesoriów. Sprawdź cenę!

Yosan Micro V.2

Jest to zdecydowanie najmniejsze CB radio na rynku, a jeśli chodzi o kulturę pracy dorównuje swoimi parametrami modelom o większych wymiarach z podobnej półki cenowej. Ciekawą funkcją, która ułatwia montaż jest system FLIP, który powoduje obrócenie się wyświetlacza tak aby był czytelny dla użytkownika niezależnie od pozycji radia. Dzięki temu, w zależności od potrzeb, otwór głośnika może być skierowany do dołu lub do góry a informacje na wyświetlaczu wciąż można bez problemu odczytać. Doskonale nadaje się do współczesnych samochodów, w których coraz trudniej wygospodarować miejsce na montaż odbiorników o standardowych wymiarach. Sprawdź cenę!

M-TECH Legend III

Legend III wyposażono w automatyczny squelch (ASQ) oraz skokowy RF Gain w postaci przycisku Local. Niewielkie, wręcz miniaturowe wymiary radiotelefonu nie sprawią żadnego problemu podczas montażu nawet w najmniejszych samochodach, gdzie deficytowym towarem są schowki w konsoli środkowej. Sprawdź cenę!

President Johnny III ASC

Johnny III ASC- Urządzenie posiada automatyczną blokadę szumów ASC - dzięki niej nie trzeba ręcznie regulować blokady szumów SQ co może być uciążliwe zwłaszcza w miastach, gdzie ilość zakłóceń gwałtownie rośnie. Ponadto, dzięki pokrętłu RF-Gain istnieje możliwość regulacji czułości odbiornika. W radyjku zaprogramowane zostały standardy dla niektórych krajów Europy (standard: PL, E, EU), co pozwala szybko dostosować pracę radia do obowiązujących w danym kraju regulacji. Sprawdź cenę!

Polecamy również:

President Andy ASC - sprawdź cenę!

President Walker ASC - sprawdź cenę!

President Teddy ASC - sprawdź cenę!

President Harry III ASC - sprawdź cenę!

President Jimmy II ASC - sprawdź cenę!