Jednostki z serii ecoFLEX wyposażone w funkcję start/stop oraz system ECO Drive Assist potrafią zadowolić się jedynie 4 litrami paliwa na 100 kilometrów. Elektroniczne wskaźniki pokazują historię spalania z kilku ostatnich kilometrów, co pozwala kierowcy nauczyć się ekonomicznego stylu jazdy. Dla tych bardziej leniwych jest również sygnalizator optymalnego momentu zmiany biegów.

Kierowcy docenią również komfort wnętrza, w którym poza dwustrefową klimatyzacją, elektronicznym hamulcem ręcznym z asystentem ruszania na wzniesieniu, kilkunastoma schowkami znajdziemy nawet fotele z funkcja masażu. Wszystkie te rozwiązania widać od razu jak tylko zajrzymy do środka auta. Na szczególną uwagę zasługuje jednak pewien przycisk umieszczony nad lusterkiem odpowiadający za funkcję OnStar, który połączy nas z naszym osobistym asystentem, pomocnym w każdej sytuacji.

Co najważniejsze, system automatycznie reaguje na zderzenia i wraz z danymi o lokalizacji pojazdu zgłasza to asystentowi, który wyśle pomoc. Po zainstalowaniu dodatkowej aplikacji na smartfonie będzie nam łatwiej znaleźć auto na zatłoczonym parkingu lub po wejściu do domu upewnić się że go zamknęliśmy.