Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onetu

Do wypadku doszło w miejscowości Silberegg w Austrii, gdy 11-latka jeździła ciągnikiem po łące. Dziewczynka przewoziła bele z sianokiszonką, gdy w pewnym momencie straciła panowanie nad kierowaną przez siebie maszyną. Ciągnik momentalnie zaczął staczać się ze wzgórza.

Dalsza część artykuł pod materiałem wideo:

Następnie rozpędzony traktor staranował ogrodzenie znajdującej się tuż obok posesji, aby następnie z pełną siłą wbić się w dach stojącego na niej budynku mieszkalnego. Na miejsce została wezwana miejscowa straż pożarna i pogotowie ratunkowe, która udzieliło 11-latce niezbędnej pomocy.

Dziewczynka została przetransportowana śmigłowcem ratunkowym do pobliskiego szpitala na dalsze badania. Aktualnie dokładny stan jej zdrowia nie jest znany. Wszelkie zniszczenia zostały usunięte przez strażaków. Dokładne okoliczności wypadku nie są znane, a pracujące służby zastanawiają się, dlaczego 11-latka straciła panowanie nad pojazdem.

11-latka z Austrii wjechała ciągnikiem w dach domu. Foto: Straż Pożarna w Althofen / Materiały prasowe
11-latka z Austrii wjechała ciągnikiem w dach domu.

Górzyste rejony Austrii to trudne rejony do uprawiania rolnictwa, które z pewnością wymagają od rolników nie tylko doświadczenia, ale i wysokich umiejętności. Ponadto w okolicy, w której doszło do wypadku, strażacy byli wzywani do interwencji w związku z ulewnymi deszczami. Tym bardziej bulwersuje fakt, że za kierownicą wielkiego ciągnika siedziała 11-latka.

(dk)

Źródło: ff-althofen.at