Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) uzgadnia obecnie zapisy dokumentów, które niezbędne są do zawarcia kontraktu ze zwycięzcą przetargu na realizację niemal 23-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S6 pomiędzy Sławnem a Słupskiem. Rolą wykonawcy inwestycji będzie przygotowanie projektów wykonawczych oraz realizacja robót budowlanych i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Mapka S6 Sławno — Słupsk Foto: GDDKiA
Mapka S6 Sławno — Słupsk

W ramach inwestycji na odcinku o długości 22,9 km oprócz trasy głównej zostaną wybudowane również cztery węzły drogowe (Sławno, Warszkowo, Wrześnica i Sycewice) i infrastruktura towarzysząca. Na realizację projektów przewidziano 10 miesięcy, a prace budowlane powinny trwać nie dłużej niż 19 miesięcy, z wyłączeniem okresów zimowych.

Droga ekspresowa S6 Sławno — Słupsk Foto: GDDKiA
Droga ekspresowa S6 Sławno — Słupsk

Zgodnie z planem budowa odcinka drogi S6 Sławno — Słupsk powinna zakończyć się w 2025 r., podobnie jak fragmentu S6 Koszalin — Sławno oraz obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Jeżeli nie pojawią się żadne opóźnienia, wtedy powinna zacząć funkcjonować całość ekspresowego połączenia Szczecina z Gdańskiem wzdłuż wybrzeża bałtyckiego o długości około 300 km.