Policjanci z woj. lubuskiego opisują, że tylko 20 i 21 grudnia doszło do trzech niebezpiecznych zdarzeń na drogach powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

Rowerzystka "zahaczona" i 15-latka potrącona

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w trakcie wyprzedzania kierowca busa zahaczył o 61-letnią rowerzystkę lusterkiem. Kobieta została przewieziona do szpitala na obserwację. Do drugiego zdarzenia doszło w Strzelcach Krajeńskich. 15-latka została potrącona w trakcie przechodzenia przez jezdnię. Dziewczyna także wylądowała w szpitalu.

Ostatnią opisywaną przez funkcjonariuszy sytuację nagrał miejski monitoring.

Dalsza część tekstu pod wideo:

O krok od zderzenia

Na krótkim nagraniu ze Strzelec Krajeńskich widzimy kobietę z wózkiem przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych.

Policja podaje, że kierująca samochodem osobowym nie zauważyła przechodzącej przez pasy. Jak piszą, zabrakło centymetrów, by doszło do uderzenia w dziecięcy wózek. Śledczy ustalili, że kierująca rozmawiała podczas jazdy przez telefon. Policjanci zatrzymali ją i skierowali sprawę do sądu.

Policja apeluje do kierowców

Na drogach panuje już przedświąteczny ruch, a do tego warunki pogodowe w najbliższym czasie nie będą sprzyjać jeździe (po odwilży miejscami jezdnie zetnie mróz). Policjanci przestrzegają, że jesień i zima to czas szczególnie niebezpieczny dla pieszych oraz rowerzystów i to na nich powinniśmy w tym czasie szczególnie uważać.

"Rozsądek, uwaga i wzajemny szacunek na drodze mogą pomóc w uniknięciu niebezpiecznych zdarzeń" - apelują policjanci.