Obaj nowi kierowcy amerykańskiego zespołu mają po 21 lat, Schumacher aktualnie, przed ostatnią rundą sezonu, jest liderem klasyfikacji generalnej Formuły 2.

Zespół Haas po sezonie 2020 opuszczą Francuz Romain Grosjean i Duńczyk Kevin Magnussen. W wyścigach F1 w 2020 roku zgromadzili oni, odpowiednio, 2 i 1 pkt.

W ostatnią niedzielę Grosjean miał poważny wypadek podczas Grand Prix Bahrajnu. Wypadł z toru na trzecim zakręcie pierwszego okrążenia po kontakcie z Rosjaninem Daniiłem Kwiatem. Bolid ekipy Haas uderzył w barierkę, przepołowił się i stanął w płomieniach.

Już po kilkunastu sekundach pojawiły się służby ratownicze, a Grosjean o własnych siłach wyszedł z ognia. Później kamery telewizyjne pokazały, jak Francuz wychodzi z kokpitu i otrząsa się z płomieni, podpierany przez kierowcę samochodu medycznego. Kulejąc, tylko w jednym bucie, opuścił tor w karetce. Został zabrany do szpitala helikopterem.

W najbliższym wyścigu GP Sakhir, 16. rundzie mistrzostw świata Francuza w zespole Haas zastąpi Brazylijczyk Pietro Fittipaldi, wnuk dwukrotnego mistrza świata Formuły 1 Emersona Fittipaldiego.