W dodatku piszemy też o tym, czy kiedy w salonach pustki warto kupić samochód poleasingowy. Młody, sprawdzony z rzetelnym przebiegiem. Radzimy również, kiedy kontrolka silnika może oznaczać poważną awarię.

Poza tym w numerze:

  • prezentacja BMW serii 3 i Forda Focusa po liftingu. Zmiany stylistyczne i techniczne spowodowały jednak wzrost cen tych modeli;
  • nowe Renault Megane E- Tech w pierwszym starciu z Hyundaiem i 30. Dwa rodzaje napędów, sprawdzamy, który z nich ma lepsze osiągi;
  • Nissan Townstar w pierwszym teście. Jak sprawuje się modne ostatnio połączenie kombi i vana;
  • test myjek ciśnieniowych, jaką warto kupić do swojego garażu.

Gdzie nie spojrzymy, to wszystko droższe. Codzienne zakupy, tankowanie samochodu, serwis, dosłownie wszystko. Również w salonach samochodowych nie dość, że modeli dostępnych od ręki jest jak na lekarstwo, to drożej z każdym tygodniem. Tak jest w przypadku poliftingowych BMW serii 3 i Forda Focusa. Są ładniejsze, nowocześniejsze, ale też sporo droższe.

Mocno zmienił się również Range Rover Sport. Teraz to okazały SUV, który już jest w ofercie w salonach. Swoje gabaryty powiększył także Bentley Bentayga, który i do tej pory był okazałym samochodem. Prezentujemy te modele na naszych łamach.

Duży wybór aut w naszych testach, w których sprawdzamy osiągi, spalanie, zasięgi aut elektrycznych, drogę hamowania czy poziom hałasu. Często nasze pomiary pokazują, że dane fabryczne daleko odbiegają od codziennego użytkowania auta. Ciekawe wnioski możemy wyciągnąć z porównania nowego Renault Megane E-TECH z hybrydą plug-in z Hyundaiem i30 z tzw. miękką hybrydą. Elegancko i oszczędnie wypada w naszym teście DS4. Niezwykle praktyczny natomiast jest Nissan Townstar ze 140-konnym silnikiem 1.3. Może to być ciekawa propozycja rodzinna na wakacje. Dla miłośników klasycznych limuzyn w wersji kombi mamy test VW Arteona z Genesisem G70, który na razie nie jest dostępny w Polsce, ale w zachodniej Europie cieszy się sporym uznaniem.

Sprawdziliśmy również Volvo XC40 Recharge i VW Polo 1.0 TSI po liftingu. Cześć z testowanych przez nas aut można kupić w zasadzie od ręki, na niektóre czas oczekiwania sięga nieraz roku.

W każdym garażu może się przydać myjka ciśnieniowa. Sprawdziliśmy, jak działają i ile kosztują. Wybraliśmy kilka modeli dostępnych na naszym rynku.

Mieliśmy okazję jeździć przez jeden dzień z policyjnym patrolem Speed. W naszym reportażu opisujemy nie tylko, jak działają policjanci z tej grupy, ale też o tym, jakie kary mogą spotkać kierowców, którzy łamią przepisy. Wszystkie informacje mogą być bardzo przydatne przed planowanymi podróżami po Polsce. Spotkać taki patrol jest naprawdę łatwo.

Zapraszamy do lektury wydania drukowanego i na auto-swiat.pl/subskrypcja.

AS 20-21 2022 Okladka A Foto: Auto Świat
AS 20-21 2022 Okladka A