Rolls-Royce Dawn i Rolls-Royce Wraith nie są już dostępne w ofercie brytyjskiej marki. Ostatnie egzemplarze luksusowego coupe i nie mniej prestiżowego kabrioletu zjadą z linii produkcyjnej w 2023 r. Co będzie potem? Obydwa modele nie otrzymają bezpośrednich następców, ale swego rodzaju zamiennikiem będzie pierwszy elektryczny Rolls-Royce w historii, który ma nadejść w czwartym kwartale tego samego roku – Spectre.

Elektryczny Rolls-Royce Spectre jest już prawie gotowy Foto: rolls-royce / Auto Świat
Elektryczny Rolls-Royce Spectre jest już prawie gotowy

Spalinowe auta Rolls-Royce'a ustępują miejsca "elektrykowi"

Koniec spalinowej ery Rolls-Royce'a? Nie tak prędko! W modelach Ghost, Cullinan i Phantom za napęd wciąż będzie odpowiadać legendarna jednostka benzynowa 6.75 V12. Torsten Müller-Ötvös, prezes firmy Rolls-Royce Motor Cars, potwierdził jednak, że głębokiego dźwięku silnika spalinowego nie usłyszymy już w modelach Dawn i Wraith.

Zobacz: Nowa figurka Spirit of Ecstasy specjalnie dla elektrycznego "Rollsa"

Ogłaszając zakończenie przyjmowania zamówień na te samochody, Müller-Ötvös powiedział magazynowi "Autocar", że choć elektryczny Spectre nie jest bezpośrednim następcą Wraitha, to będzie teraz odgrywać rolę coupe w ofercie firmy.

Dlaczego? Rolls-Royce Spectre będzie mieć własne miejsce w gamie modelowej, pod względem charakteru i wielkości bliżej mu bowiem do flagowego Phantoma. Tymczasem schodzące ze sceny modele Wraith i Dawn bazowały na poprzedniej generacji Ghosta.