Rolls-Royce, którym jeździł nieodżałowany wokalista "Queen", to model Silver Shadow z 1974 r. w srebrnym kolorze. Auto sprzedano w domu aukcyjnym RM Sotheby’s za 250 tys. funtów (ok. 1 mln 330 tys. zł). Cały dochód z transakcji zostanie przekazany na centrum rehabilitacyjne Superhumans Center. Ma ono zostać otwarte w Ukrainie w 2023 r.

Andrij Danyłko chciał wcześniej oddać Rolls-Royce'a do muzeum, lecz wybuchła wojna w Ukrainie. Właściciel samochodu podjął więc decyzję o tym, że zostanie on wystawiony na aukcję, a pieniądze pójdą do ogarniętej wojną Ukrainy.

Dom aukcyjny również przyłączył się do akcji i zrezygnował z prowizji. W związku z tym całe 250 tys. funtów trafi na centrum rehabilitacyjne.

Superhumans Center powstanie w obwodzie lwowskim. Będzie to klinika specjalistyczna zajmująca się protezowaniem, rekonstrukcją i leczeniem zespołu stresu pourazowego. Ma rozpocząć działanie w 2023 r.

Rolls-Royce Silver Shadow należał do lidera grupy "Queen" od 1979 r. aż do śmierci Mercury’ego w 1991 r. Samochód nie był więc w rękach muzyka od nowości. Nie wiadomo też, kto był jego pierwszym właścicielem. Pod maską pracuje silnik V8 o pojemności 6,75 litra, a środek wykończony jest szarobłękitną skórą i drewnem.