Nie ma żadnego wytłumaczenia dla takiego zachowania na drodze. Kierowca Audi na podwójnej linii ciągłej, na łuku drogi wyprzedzał ciężarówki. Całe zajście możemy dokładnie zobaczyć, dzięki nagraniu kierowcy, który nadjeżdżał z naprzeciwka. Taka jazda 23-latka mogła skończyć się tragicznie, na szczęście wypadku udało się uniknąć.

Jednak mężczyzna, który dopuścił się takiego wykroczenia, nie uniknął kary. Widoczne poniżej nagranie ukazuje sytuację z października 2022 r. z drogi wojewódzkiej nr 297 w miejscowości Mojesz. Zostało ono dostarczone policji.

Policjant zajmujący się tą sprawą ustalił, że czynu dopuścił się młody mężczyzna z powiatu bolesławieckiego. Sprawa została skierowana do sądu, który skazał 23-latka karą grzywny w wysokości 1000 zł, a po uprawomocnieniu się wyroku na jego konto dopisano punkty karne.

W tym przypadku ukarany kierowca i tak może mówić o szczęściu. Nie dość, że nie doszło do tragedii, to sąd nie odebrał mu uprawnień do kierowania autem. O całej sytuacji policja dowiedziała się dzięki przesłaniu nagrania na skrzynkę mailową "Stop agresji drogowej". W ciągu ostatnich dwóch lat wysłano aż 50 tys. przypadków wykroczeń drogowych.