Kuchnia polowa, mobilne warsztaty, ładownie akumulatorów, myjnia polowa – oto tylko kilka przykładów specjalnych wojskowych pojazdów, jakie wystawiono w przetargu organizowanym przez Agencję Mienia Wojskowego. Na liście nie zabrało także dość unikalnego wyposażenia. AMW oferuje bowiem zestawy części i urządzeń, które przez lata służyły służbom czołgowo-samochodowym czy wojskom łączności oraz jednostkom inżynieryjnym. Można nawet kupić skrzynie po amunicji. Jest w czym wybierać.

Zainteresowani wojskowym sprzętem powinni pamiętać, że postępowania organizowane przez AMW to przetargi. To oznacza konieczność złożenia odpowiedniej oferty. Wymagane jest także wpłacenie wadium, które stanowi 10 proc. ceny wywoławczej. Później już pozostaje czekać na otwarcie ofert. W przypadku gdy pojawi się kilka ofert z tą samą ceną, to wówczas trzeba liczyć się z licytacją. Na tym nie koniec.

Wojsko ostrzega, że zwycięstwo w przetargu oznacza jedno: sprzęt należy odebrać w wyznaczonym terminie. W przypadku przekroczenia terminu mogą być naliczane kary umowne. Lepiej zatem nie zwlekać.

A co tym razem jest do kupienia? Lista najciekawszych pojazdów w galerii poniżej.