Funkcjonariusze policji z krapkowickiej grupy Speed zauważyli samochód osobowy marki BMW zmierzający w kierunku Krapkowic (województwo opolskie). Pojazd poruszał się ze znaczną prędkością, dwukrotnie przekraczając dozwoloną w terenie zabudowanym. Na liczniku miał bowiem 116 km na godz. Ale to nie wszystko.

Czytaj także: Uwaga na metodę na butelkę. W ten sposób złodziej może cię okraść

43-letni kierowca w zaledwie kilka chwil złamał kolejny przepis drogowy. Rozpoczął manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu. A było to dokładnie w miejscowości Pietna. Po tym wszystkim funkcjonariusze policji zatrzymali go do kontroli. Jakie było ich zdziwienie, gdy okazało się, że kierujący BMW miał 0,5 promila alkoholu w organizmie.

"Za przekroczenie prędkości zostało zatrzymane mu prawo jazdy, a za kierowanie pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów" — informuje policja.

Czytaj także: Zatrzymywanie praw jazdy – dlaczego to nie działa?

Przy okazji funkcjonariusze policji apelują o szczególną ostrożność podczas jazdy zimą:

"Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe (...). Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze".

Czytaj także: Mandaty będą wyższe od 2022 r. Prezydent podpisał nowelizację prawa

(AG)