Rura wodociągowa pękła i zalała całą naszą ulicę. Woda podmyła drogę i zrobiła się wyrwa. Wyglądało to tak, jakby zasysała auta. Do wyciągnięcia aut z zalanej wyrwy potrzebny był specjalistyczny sprzęt relacjonuje w rozmowie z Auto Światem Małgorzata, czytelniczka naszego serwisu.

Trzy samochody, które dziura "zassała" Foto: Czytelniczka Małgorzata / Auto Świat
Trzy samochody, które dziura "zassała"

Dziura "zassała" trzy samochody

W efekcie zalania dziura "zassała" trzy samochody. Jak relacjonuje nasza rozmówczyni, jeden z pojazdów (na zdjęciu powyżej z prawej) po wyciągnięciu odjechał bez większych problemów. Środkowy został wyciągnięty, ale w dalszą podróż udał się lawetą. Najgorszy los spotkał ostatnie auto (z lewej).

Po wyciągnięciu dźwigiem samochód niestety nie ruszył. Stoi pod blokiem. Przód cały był zanurzony w wodzie. Prawdopodobnie silnik został zalany diagnozuje nasza czytelniczka.

Informacje te precyzują bydgoscy strażacy. Do awarii wodociągowej miało dojść we wtorek krótko po godz. 19.00. Przy ul. Jana Kleina pękło przyłącze wodociągowe. Nadmiar płynącej wody zmienił ulicę w potok, a strumień spowodował zapadnięcie się ziemi na parkingu przy ul. Kleina 5. Według strażaków do dołu wpadły dwa auta, Honda i Renault. Wyciągnęła je pomoc drogowa.

Sprzątanie po awarii potrwa do przyszłego tygodnia

Jak wynika z oświadczenia, które otrzymaliśmy z Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy, pracownicy spółki komunalnej natychmiast przystąpili do naprawy uszkodzonej magistrali oraz do usuwania skutków tej awarii.

Bez wody było 6 budynków, ucierpiały trzy samochody. Awaria została usunięta, a woda włączona dziś ok. 6 rano. Trwają prace związane z przywracaniem nawierzchni i usuwaniem skutków awarii. Całkowite przywrócenie stanu sprzed awarii nastąpi na początku przyszłego tygodnia dodaje Alicja Stróż z bydgoskich wodociągów.

Ładowanie formularza...