Kanał "Stop Cham" opublikował na YouTube nagranie pokazujące dość nietypowe zachowanie policyjnego radiowozu. Patrol jechał w korku bez włączonych "kogutów" oraz sygnałów dźwiękowych aż do samego skrzyżowania.

Na sygnalizatorze zapaliło się żółte światło, co kierujący musiał widzieć, a zaraz po nim czerwone. Policjant najwidoczniej uznał, że oba światła to "tylko sugestia" i przez skrzyżowanie przejechał.

Jak udało się nam ustalić, do zdarzenia doszło w Gdańsku, na skrzyżowaniu ulic Czarny Dwór oraz gen. Józefa Hallera.

"Nie dostosowali sygnalizacji do prędkości radiowozu"

Na nagraniu suchej nitki nie pozostawiają internauci, którzy bezlitośnie komentują całe zdarzenie. "Legenda głosi, że wieźli prezent z Ukrainy dla komendanta", "Nie dostosowali sygnalizacji do prędkości radiowozu" czy też "Kto upilnuje samych strażników" to tylko kilka z ponad 200 dość jednoznacznych komentarzy.

Sprawdź: Busem staranował radiowóz, a po wszystkim zamknął się w aucie. Dramatyczny pościg [WIDEO]

Policjant ukarany. Dostał punkty i mandat

Poprosiliśmy o komentarz do sprawy Komendę Miejską Policji w Gdańsku. Chcieliśmy zweryfikować autentyczność nagrania oraz dowiedzieć się, czy pokazany na wideo radiowóz faktycznie należy do pomorskiego garnizonu.

Gdański funkcjonariusz został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz 15 punktami karnymi ucina rozmowę z Auto Światem asp.szt. Mariusz Chrzanowski z gdańskiej policji.

Zerknij: Policjanci nie dowierzali. Przed maską ich radiowozu przebiegło rzadko spotykane zwierzę [WIDEO]

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach — po co jest?

Zadaniem sygnalizacji świetlnej jest organizowanie ruchu poprzez jego otwieranie oraz zamykanie. Sygnalizatory emitują cztery barwy świateł zielone, żółte, czerwone oraz białe (dla kierowców autobusów, trolejbusów i tramwajów).

Czerwony kolor na światłach symbolizuje zakaz wjazdu poza sygnalizator. Żółte, nadawane w tym samym momencie co czerwone to znak, że za chwilę będzie można ruszyć. Jeśli pojawia się samo, jest to ostrzeżenie. Za chwilę konieczne będzie całkowite zatrzymanie się. Sygnał zielony to zezwolenie na jazdę.

Czytaj: Wiemy, jakich samochodów najczęściej szukają panie. Wyniki mogą zaskakiwać [RAPORT]

Ładowanie formularza...