Cupra koncepcyjnym modelem UrbanRebel Concept zapowiada nowy samochód, który na rynku pojawi się w 2025 r. Marka informuje, że auto oparto na koncepcji łączącej elektryfikację, sportowe wrażenia z jazdy oraz estetykę inspirowaną erą cyfrową. Jak widać na zdjęciach, model ten faktycznie wygląda, jakby wyjechał wprost z grafik osadzonych w cyberpunkowych realiach.

Cupra UrbanRebel Concept - design inspirowany erą cyfrową

Wayne Griffiths, dyrektor generalny CUPRY tak wypowiada się o koncepcie: "Cupra UrbanRebel Concept to radykalna interpretacja miejskiego samochodu elektrycznego firmy, który ma zostać wprowadzony na rynek w 2025 r. Miejski samochód elektryczny jest kluczowym projektem strategicznym nie tylko dla naszej firmy, ale także dla całej Grupy Volkswagen, ponieważ naszym celem jest produkcja ponad 500 tys. miejskich samochodów elektrycznych rocznie w Martorell dla różnych marek Grupy. Nowa Cupra sprawi, że elektromobilność stanie się powszechnie dostępna".

Jak informuje Cupra, jej zespół projektowy skorzystał w tym projekcie z nowatorskich rozwiązań w zakresie designu. Wyraziste sportowe linie i odważna ekspresja mają być szczególnie widoczne w przedniej części nadwozia z charakterystycznymi przetłoczeniami na masce oraz projekcie trójkątnych reflektorów. Linię okien pozostawiono jednak zaokrągloną, aby stworzyć wrażenie dachu, unoszącego się nad nadwoziem. Projekt koronuje okazały tylny spojler. Atletyczne proporcje auta odzwierciedlają jego wymiary - 408 cm długości, 179 cm szerokości oraz zaledwie 144 cm wysokości.

Cupra UrbanRebel Concept zapowiada nowy elektryczny model marki

Jorge Diaz, dyrektor projektowy Cupry, tak komentuje projekt: "Cupra UrbanRebel Concept to charakterystyczny design. Każda wyprofilowana linia i wyrzeźbiona powierzchnia w projekcie jest ożywiona przez malowanie, które wykorzystuje cząsteczki kinetyczne, aby dodać wrażenie ruchu na powierzchni, gdy pada na nią światło. Wszystko po to, aby nadać pojazdowi jeszcze bardziej buntowniczy charakter".

Wersja drogowa Cupry UrbanRebel Concept zbudowana zostanie na platformie MEB Grupy Volkswagen. Ma mieć 340 KM ciągłej mocy oraz do 435 KM w szczytowym momencie obrotowym. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynieść ma 3,2 s.