Letnia nowość Michelin nazywa się Pilot Sport 4 SUV i – jak sama nazwa wskazuje – wywodzi się z uznanej rodziny opon wysokich osiągów do sportowych samochodów: Pilot Sport 4 i Pilot Sport 4S. Teraz najbardziej zaawansowana technologia staje się dostępna dla kierowców mocnych aut typu SUV.

Nowa opona Michelin wyróżnia się wieloma nowinkami technicznymi. Jej zaawansowana budowa gwarantuje znakomitą przyczepność, wysoki poziom kontroli nad autem i krótką drogę hamowania na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Została także zoptymalizowana pod kątem trwałości.

Michelin Pilot Sport 4 SUV wypadła najlepiej w testach opon wykonanych przez niemieckie organizacje TÜV-SÜD i DEKRA. Według nich nowa opona zachowuje się wzorowo w kluczowych parametrach, takich jak: hamowanie na mokrym i suchym asfalcie oraz przyczepność. Firma Michelin pokusiła się również o zbadanie tej opony po znacznym zużyciu (1,6 mm wysokości bieżnika), pokazując, że utrzymuje ona wysokie osiągi przez cały okres użytkowania.

 Foto: Michelin

Rekomendacje producentów również mówią same za siebie. Michelin Pilot Sport 4 SUV zyskała homologacje wielu cenionych marek samochodowych, m.in. Mercedesa, Porsche, Range Rovera czy Volvo.

Michelin Pilot Sport 4 SUV będzie oferowana w sumie w 53 rozmiarach (o szerokości 225-325 mm i wysokości 65-35) na koła o średnicy od 17 do 23 cali, więc będzie pasować do wszystkich modeli SUV-ów.