• Popularny silnik 6.2 V8 teraz będzie dostępny również w wersjach wyposażeniowych RST, Z71 oraz Premier
  • W wersji Z71 znajdzie się elektroniczny dyferencjał o ograniczonym poślizgu
  • Zaczynając od wersji LT seryjne wyposażenie obejmie konfigurowalny 12,3-calowy cyfrowy wyświetlacz

Chevrolety Tahoe i Suburban - więcej aut z silnikiem 6.2 V8

Jedną z najciekawszych zmian wprowadzonych w modelach Tahoe i Suburban na 2022 r. jest rozszerzenie dostępności 6,2-litrowego silnika V8. Ta bardzo popularna jednostka o mocy 420 KM teraz opcjonalnie oferowana będzie w wersjach RST, Z71 oraz Premier, a standardowo montowana jest w High Country. Samochody wyposażone w 6,2-litrowy motor można rozpoznać po podwójnym wydechu. Kolejnym ich wyróżnikiem jest system Dynamic Fuel Management, który został opracowany w celu zoptymalizowania wydajności silnika w szerokim zakresie warunków drogowych, wliczając holowanie przyczepy. Przy zamawianiu wersji RST z silnikiem 6.2 V8 klienci otrzymują również Magnetic Ride Control - niezwykle czuły układ tłumienia. Magnetic Ride Control należy do standardowego wyposażenia wersji Premier oraz High Country i dostępny jest także w Z71.

Chevrolet Tahoe i Suburban z elektronicznym dyferencjałem o ograniczonym poślizgu

Nowością wprowadzoną w modelach na 2022 r. jest wywodzący się z aut sportowych elektroniczny dyferencjał o ograniczonym poślizgu. Rozwiązanie to ma zapewnić tym dużym SUV-om jeszcze lepsze osiągi. Po wykryciu uślizgu koła układ eLSD natychmiast przenosi siłę napędową na drugie koło, które ma lepszą przyczepność. To dodatkowe zwiększenie siły napędowej poprawia walory trakcyjne w trudnych warunkach terenowych i pogodowych. Układ eLSD dostępny jest w wersji terenowej Z71 i działa także w trybie pełzającym 4WD, minimalizując ryzyko poślizgu podczas jazdy w błocie lub grząskim terenie.

Chevrolety Suburban i Tahoe - tryb „przezroczystości” przyczepy

W modelach Tahoe i Suburban na 2022 r. Chevrolet wprowadza możliwość korzystania z aż 13 widoków kamer, wliczając transparentny widok przyczepy. Dzięki temu kierowca może niemal widzieć przez podłączoną, kompatybilną i odpowiednio wyposażoną przyczepę. Dodatkowe nowe widoki obejmują obraz z tyłu przyczepy, boczny widok obraz w obrazie (PIP), a także możliwość śledzenia obrazu z wnętrza przyczepy po podłączeniu akcesoryjnej kamery.

Chevrolety Tahoe i Suburban zyskają konfigurowalny wyświetlacz

Począwszy od wersji LT standardowym wyposażeniem najnowszych Chevroletów jest nowy, konfigurowalny zestaw cyfrowych wskaźników z ekranem o przekątnej 12,3 cala. Użytkownicy mają do wyboru cztery wersje graficzne, dzięki czemu wyświetlane informacje prezentowane są w najbardziej komfortowy sposób zarówno podczas krótkich podróży, jak i długich rodzinnych eskapad.

Chevrolety Tahoe i Suburban - integracja z Google

W ocenie projektantów z Chevroleta kierowcy oczekują również bezproblemowej integracji pomiędzy samochodem i użytkowanymi przez nich urządzeniami elektronicznymi. Aby spełnić ich oczekiwania już od wersji LT producent oferuje integrację z kontem Google. Dzięki temu kierowcy mają łatwy dostęp do asystenta Google, map oraz sklepu Google Play - wszystko przy użyciu wyświetlacza w samochodzie. Wprowadzona integracja będzie z czasem ewoluowała, ale już teraz użytkownicy nowych modeli Tahoe i Suburban będą mogli obsługiwać różne funkcje (np. odbieranie połączeń telefonicznych, regulacja poziomu głośności, wybór stacji radiowych) głosowo lub z poziomu kierownicy. Nowy moduł kompatybilny jest także z Android Auto i Apple CarPlay.

Chevrolety Tahoe i Suburban - dbałość o bezpieczeństwo

Listę nowości wprowadzonych w Chevroletach Tahoe i Suburban poszerzają funkcje z zakresu bezpieczeństwa aktywnego. Teraz, niezależnie od poziomu wyposażenia, wszystkie samochody zostaną standardowo wyposażone w system wspomagania parkowania przodem i tyłem, a także asystenta pasa ruchu, który delikatnie wywieraną siłą na kierownicy będzie ostrzegał o przypadkowym zjechaniu z zajmowanego pasa. Oprócz asystenta pasa ruchu pakiet bezpieczeństwa Chevy Safe Assist obejmuje również m.in. układ automatycznego hamowania awaryjnego, hamowania w przypadku wykrycia pieszego przed autem i ostrzeganie o ryzyku wystąpienia czołowej kolizji. Standardem będzie również (!) układ Buckle to Drive, który przypomina o zapięciu pasów bezpieczeństwa przed rozpoczęciem jazdy. Instalowany w Tahoe i Suburbanie układ nie pozwoli ruszyć samochodem do czasu zapięcia pasów przez kierowcę i pasażera siedzącego z przodu (gdy system wykryje jego obecność).

Produkcja nowych modeli Tahoe i Suburban rozpocznie się w październiku br. Oprócz ww. nowości atrakcyjność SUV-ów Chevroleta mają podnieść trzy nowe kolory nadwozia: Evergreen Grey Metallic, Auburn Metallic oraz Dark Ash Metallic.