Wybierz samochód

Audi Q2

Audi Q2

Audi Q2 to najmniejszy samochód osobowy niemieckiej marki z rodziny „Q”. Miejski crossover został zaprezentowany ww 2016 roku i wbrew „oczekiwaniom” nie otrzymał nazwy której się wszyscy spodziewali (czyli Q1, z racji najmniejszego w gamie). Rozmiarami auto nie odstaje od przeciętnego kompaktu – ma niecałe 4,2 m długości, niespełna 2 m szerokości i nieco ponad 1,5 m wysokości.

Mimo miejskich rozmiarów, wnętrze jest dosyć przestronne, a nawet z tyłu pasażerowie nie będą się czuli jak w sardynki w puszce. Bagażnik ma 405 litrów pojemności, co jest przyzwoitym wynikiem. Bardzo szybko można tą liczbę powiększyć do 1050, jeśli złożymy tylną kanapę. Jak na markę premium przystało, Audi oferuje w swoim małym crossoverze nowoczesne technologie w skład , za dopłatą, wchodzi m.in. cyfrowy wyświetlacz zamiast klasycznych analogowych zegarów, system nawigacji MMI oraz oczywiście liczne asystenty jazdy. Konstrukcyjnie auto bazuje na modułowej płycie MQB.

Stylistycznie natomiast auto nieco wyróżnia się na tle swoich braci. Choć z przodu Q2 otrzymała charakterystyczny grill, to jest on nieco szerszy niż był kiedyś w innych modelach, a dodatkowo design reflektorów wydaje się być nieco inny – agresywniejszy. Na masywnym słupku C, za sprawą tzw. blades możemy znaleźć nawiązanie do sportowej R8, które zresztą dzięki bogatej możliwości personalizacji można zamówić w różnych kolorach. Tył Q2 wydaje się być muskularny, dzięki krągłościom które podkreślają ostrzejsze zarysy.

Podstawowym silnikiem jest 3-cylindrowy benzyniak TFSI o pojemności 1 litra i mocy 116 KM. Większy silnik o zapłonie iskrowym, również TFSI, ma 1.4 litra pojemności i generuje 150 KM. Wśród jednostek wysokoprężnych, klient ma do wyboru silniki 1.6 TDI oraz 2.0 TDI które rozwijają kolejno 116 oraz 150 lub 190 KM. Obok napędu na przednią oś, w zależności od wersji silnikowej, dostępny jest także napęd na 4 koła quattro, a do wyboru jest 6-biegowa przekładnia manualna oraz 7-stopniowa skrzynia dwusprzęgłowa DSG.

Konkurentami Audi Q2 są m.in. Mini Countryman oraz Mercedes-Benz GLA.

Audi Q2 - generacje

Audi Q2 - powiązane artykuły