Wybierz samochód

Ford B-MAX

Ford B-max

Ford B-Max to niewielki, kompaktowy minivan, który zadebiutował w 2012 roku. W teorii miał on być następcą modelu Fusion i jest najmniejszym modelem z rodziny -Max.

Auto powstało przy współpracy z Mazdą, z którą B-Max dzieli m.in. płytę podłogową, a wykorzystuję ją także model Fiesta. Charakterystyczną cechą minivana Forda, jest brak środkowego słupka, a dzięki przesuwnym tylnym drzwiom, dostęp do środka jest bardzo ułatwiony. Wewnątrz zmieści się 5 osób, za to do bagażnika można zapakować „jedynie” 304 litry bagażu. Dopiero po złożeniu tylnej kanapy uzyskujemy 1386 litrów przestrzeni ładunkowej. Co prawda podstawowa wersja nie rozpieszcza ilością nowinek technicznych, ale bogatsze wersje są wyposażone m.in. w system zapobiegający kolizji przy niewielkich prędkościach czy układ ułatwiający ruszanie pod górę.

Pod maską znalazły się m.in. dobrze znane silniki EcoBoost o pojemności 1 litra i mocy 100 lub 125 KM. Oprócz tego dostępne są także jednostki o pojemności 1,4 litra o mocy 90 KM oraz 1,6 litra Ti-VCT o mocy 105 KM. W przypadku ostatniego silnika, współpracuje on z 6-stopniową przekładnią automatyczną PowerShift. 5-biegowa przekładnia manualna przenosi moment obrotowy pozostałych „benzyniaków” oraz diesla TDCi o pojemności 1,5 litra i mocy 75 lub 95 KM. W każdym przypadku napędzane są jedynie przednie koła.

Konkurentami Forda B-Max są m.in. Opel Meriva i Citroën C3 Picasso.

Ford B-max - generacje

Ford B-max - powiązane artykuły

Katalog Samochodów Auto Świat