Wybierz samochód

Infiniti Q60

Infiniti Q60

Infiniti Q60 to sportowe coupe, który miał zastąpić model G37. Auto zadebiutowało w 2014 roku. Stylistycznie Q60 jest bardzo podobne do swojego poprzednika.

Pod maską gościła 3,7-litrowa jednostka benzynowa V6 o mocy 330 KM. Moment obrotowy mógł być przenoszony na tylne lub wszystkie koła za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej lub automatu o 7 przełożeniach.

W 2016 roku zaprezentowano wersję Q60 po faceliftingu, która rozpoczyna nowy rozdział. Nadwozie auta nawiązuje do nowego stylu japońskiej marki klasy premium. Z przodu dominuje sporych rozmiarów grill połączony z ostrymi rysami, a z tyłu możemy dostrzec delikatnie odpadającą linie. Dzięki aktywnym klapkom zamontowanym w atrapie chłodnicy, powietrze nie tylko chłodzi silnik, ale także dba o odpowiednią aerodynamikę. Inżynierowie naprawdę się postarali, bowiem współczynnik oporu powietrza wynosił Cx=0,28. Producent zapowiadał, iż auta jeździ tak samo dobrze jak i wygląda.

Bazową wersją jest doładowany, 2-litrowy silnik o mocy 208 KM. Poza tym, dostępne są także 3-litrowe V6 TwinTurbo o mocy 304 lub 405 KM. Moment obrotowy wynoszący 475 Nm jest przenoszony na tylną oś, a za dopłatą dostępny jest także napęd na 4 koła. Za przełożenie mocy na drogę odpowiada 7-stopniowa skrzynia automatyczna.

Głównymi rywalami Infiniti Q60 są m.in. BMW serii 4, Audi A5 oraz Mercedes-Benz klasy C Coupe.

Infiniti Q60 - generacje

Infiniti Q60 - powiązane artykuły