Kształt nadwozia Infiniti Q60 Coupe fani motoryzacji mogli po raz pierwszy zobaczyć podczas Motor Show w Genewie w zeszłym roku. To właśnie wtedy japoński producent zaprezentował koncept auta. W Detroit pokazana została wersja produkcyjna.

Infiniti Q60 Coupe korzysta z rozwiązań stylistycznych znanych z innych aut japońskiego producenta, a jednocześnie łączy całość z mocnymi przetłoczeniami i sportową stylistyką. Współczynnik oporu powietrza karoserii ma wartość 0,28. Coupe jest wyposażone w 19-calowe obręcze aluminiowe. Opcjonalnie kierowca może doposażyć pojazd w felgi o rozmiarze 20 cali.

Konsola centralna Infiniti Q60 Coupe jest uporządkowana i została zdominowana przez dwa elementy. W pierwszej kolejności kierowcy w oczy rzuca się duży ekran multimedialny. W drugiej uwagę skupia nieco za duża kopuła nad zegarami. W zależności od konfiguracji auta na pokładzie znajdzie się m.in. 13-głośnikowy system audio Bose czy system redukcji hałasów dochodzących z zewnątrz.

Jedną z ważniejszych zalet Infiniti Q60 Coupe jest 3-litrowa V-szóstka. W wersji bazowej podwójnie doładowany motor dysponuje stadem 300 koni mechanicznych. Maksymalnie moc może wzrosnąć do 400 koni. "Niskobudżetowy" wariant Infiniti Q60 Coupe otrzyma 4-cylindrowego, 2-litrowego benzyniaka posiadającego 210 koni.