Nowe funkcje informacyjno-multimedialne, dzięki którym Infiniti pozostanie konkurencyjne w segmencie premium także w obszarze nowoczesnej łączności, podnoszą komfort użytkowania oraz wygodę obsługi samochodu. Odzwierciedlają one jednocześnie strategię marki, która stawia klienta w centrum uwagi, a dzięki wysokiej klasy usługom mobilnym pozwala kierowcy czuć się pewnie i bezpiecznie.

Dzięki większym możliwościom szybkiego przetwarzania danych, Infiniti InTouch może obecnie zarządzać przeszło 250 programowalnymi nastawami dla silnika, zawieszenia i układu kierowniczego (za pośrednictwem Drive Mode Selector), położeniem fotela, ustawieniami audio i nawigacji, a także ogrzewaniem i klimatyzacją. W pamięci inteligentnego kluczyka Infiniti można teraz zapisać ustawienia dla trzech różnych kierowców.

Właściciele Q60 będą mieć zdalny dostęp do niektórych funkcji samochodu dzięki Infiniti InTouch Services App, która bezpośrednio komunikuje się z samochodem. Aktywacja tej aplikacji jest bardzo łatwa, a używać jej można z poziomu samochodu, smartfonu lub komputera osobistego.

Funkcji Infiniti InTouch Services, to m.in.:

— Call Infiniti Assistance – system, który po naciśnięciu przycisku, wzywa pomoc do awarii;

— Maintenance alert notification – przypomnienie o nadchodzącym terminie przeglądu;

— My Car Finder – możliwość sprawdzenia na smartfonie lub komputerze ostatniej zapisanej przez aplikację lokalizacji samochodu;

— Remote horn and remote lights – możliwość aktywacji przez aplikację świateł i klaksonu samochodu, by łatwiej można było zlokalizować go na parkingu;

— Vehicle Health Report – generowanie miesięcznego raportu o stanie technicznym samochodu, który obejmuje ABS, poduszki powietrzne, hamulce, silnik, ciśnienie oleju i powietrza w oponach;

— Malfunction notification – powiadomienie, że w samochodzie aktywowała się kontrolka ostrzegawcza;

— Infiniti InTouch Tracking – informacja o ewentualnej kradzieży auta jest dostarczana albo alertem automatycznym, albo przez klienta do dostawcy usług, który nawiązuje kontakt z policją i ustala położenie pojazdu.

Pierwsze egzemplarze Infiniti Q60, oczywiście z nowym systemem Infiniti InTouch Services., trafią do klientów w Polsce już w październiku 2016 r..