Infiniti Q60 potrafi czarować. Nawet jego urokowi uległ mój sąsiad, znany tancerz-celebryta, który na co dzień zasiada za kierownicą Audi A6 quattro. Nie należy wykluczyć, że już wkrótce model ten stanie się jego kolejną zabawką do uwodzenia długonogich panienek.

Infiniti Q60 2.0t – połączenie osiągów i wydajności

Czterocylindrowa benzynowa jednostka napędowa o pojemności skokowej 1991 cm3 i mocy 211 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym 350 Nm, to niezwodna część tego auta. Chociaż w ofercie tego modelu jest jeszcze mocniejszy silnik o pojemności skokowej 2997 cm3 i mocy 405 KM, to jak się wydaje mniejsza alternatywa okaże się podczas codziennej eksploatacji w zupełności wystarczająca. Szczególnie użytkownik doceni znacznie mniejsze zużycie paliwa, które w praktyce możemy w cyklu miejskim osiągnąć średnio 10-11 l/100 km (producent podaje 9,2 l/100 km). Na trasie bez najmniejszych problemów zajdziemy poniżej granicy 10 l/100 km.

Ważnym elementem zespołu napędowego jest zaawansowana konstrukcyjnie, siedmiostopniowa przekładnia automatyczna z elektronicznym sterowaniem i trybem manualnego wyboru przełożeń za pośrednictwem magnezowych łopatek zamontowanych pod kołem kierownicy. Wybór przełożeń usprawnia Adaptive Shift Control, który wykrywa zmiany charakteru drogi (zakręty, wzniesienia) dzięki wykorzystaniu czujnika przeciążeń bocznych.

Natomiast dla kierowców preferujących bardziej agresywną jazdę dostępny jest tryb sportowy. Pozwala on na wykorzystanie wyższych obrotów i szybszą zmianę przełożeń.

Użytkownik doceni także zalety elektronicznie sterowanego zawieszenia dynamicznego (Dynamic Digital Suspension), które ma zapewnić optymalna reakcję na ruchy kierownicą oraz zwrotność, przy równoczesnym podniesieniu komfortu jazdy.

Infiniti Q60 2.0t – dobra jakość wnętrza

To auto czteroosobowe, ale zdecydowanie preferujemy jazdę w dwójkę. Komfort i możliwość dostosowania do własnych preferencji przednich foteli jest już znany z innych modeli marki Infiniti. Dla tych, co dotychczas jeździli m.in. sedanami, pewnym problemem mogą być inaczej skonfigurowane pasy bezpieczeństwa. Ale i do tego można się z czasem przyzwyczaić.

Gorzej jest już na miejscach w drugim rzędzie, gdzie mogą podróżować dwie dorosłe osoby. Wsiadanie i wysiadanie wymaga pewnych umiejętności ekwilibrystycznych. Ale nie należy zapominać, że to jest sportowe coupe i ma swoje niekwestionowane prawa.

Inżynierowie Infiniti zadbali o to, aby poziom hałasu, wszelkich drgań i wibracji. Wpłynęło na to m.in. zastosowanie lepszego wyciszenia zawieszenia i sztywniejsza struktura szkieletu nadwozia, a także opracowanie wzoru obręczy kół skutecznego w tłumieniu wibracji powstającej podczas kontaktu z nawierzchnią drogi. To wszystko spowodowało, że jazda tym samochodem, nawet dużą prędkością, nie jest męcząca, a czas umila muzyka płynąca z 13-głośników zestawu audio Bose Performance Series.

Infiniti Q60 2.0t – dane techniczne

Silnik R4, benz. turbo
Pojemność skokowa 1991 cm3
Moc 211 KM przy 5500 obr./min
Maksymalny moment obrotowy 350 Nm przy 1250-3500 obr./min
Przekładnia 7-biegowy automat
Napęd na tylne koła
Prędkość maksymalna 235 km/h
Przyspieszenie 0-100 km/h 7,3 s
Średnie zużycie paliwa (miasto/poza/mieszane) 9,2 / 5,4 / 6,8 l/100 km
Długość 469 cm
Szerokość 185 cm
Wysokość 139,5 cm
Rozstaw osi 285 cm
Masa własna 1722 kg
Pojemność bagażnika 342 l
Pojemność zbiornika paliwa 80 l
Rozmiar opon 255/40 R19
Cena w zależności od wersji silnikowej i wyposażenia 184 600 zł - 307 435 zł