Pierwszą na świecie osobą, która zdecydowała się na zakup Q60, nie mając możliwości poznania samochodu na żywo, o jeździe testowej nie wspominając, jest Polak – Jacek Kreisel. Jego zainteresowanie nowym modelem Infiniti wzbudziły dostępne online informacje prasowe.

- Już podczas pierwszej rozmowy pan Jacek zrobił na mnie wrażenie otwartego na nowości miłośnika rzeczy pięknych oraz zaawansowanych technologicznie – zdradza Damian Karpiński z Centrum Infiniti Warszawa, który wprowadzał klienta w świat Infiniti. Później, szczególnie podczas jazdy testowej modelem Q50, okazało się, iż jako wieloletni właściciel aut klasy premium, zna się na rzeczy.

Marzyło mi się mocne, a zarazem eleganckie, stylowe i niebanalne auto o charakterystycznej sylwetce i tak trafiłem do Infiniti – mówi Jacek Kreisel, który przyznaje jednocześnie, że zaskakująco szybka, nawet dla niego, decyzja była wynikiem jazdy testowej hybrydową wersją modelu Q50. Ten samochód zrobił na mnie ogromne wrażenie, a jestem przekonany, że Q60 będzie jeszcze lepszy – stwierdza.

Aspirujący do tytułu nowej ikony w segmencie sportowych coupé, Q60 wjedzie na rynek z mocą, także zupełnie nowego, trzylitrowego silnika V6 twin-turbo o mocy 405 KM. I ten właśnie silnik wybrał do swojego samochodu pierwszy klient. Auto będzie wyposażone także w system Direct Adaptive Steering drugiej generacji i elektronicznie sterowane zawieszenie dynamiczne (Dynamical Digital Suspension). Początek sprzedaży w Europie zaplanowany jest na pierwsze dni października.

Marka Infiniti jest obecna w Polsce od roku 2008. W roku bieżącym do istniejących dwóch Centrów Infiniti w Warszawie i Sosnowcu dołączą cztery salony – w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku.

Polska stanie się tym samym pierwszym w Europie rynkiem o ogólnokrajowym zasięgu sieci, w którym ponad 80% mieszkańców kraju będzie miało do salonu Infiniti nie dalej niż 150 kilometrów.