Model
PEUGEOT 5008, produkowany od 2024 r. do teraz, zgodnie z homologacją może przewozić 7 pasażerów. Nadwozie jest 5-drzwiowe, a samochód ma 4791 mm długości, 1895 mm szerokości i 1895 mm wysokości. PEUGEOT 5008 jest dostępny w 8 wersjach wyposażenia.
Silnik
PEUGEOT 5008 w wersji Allure 225 DCS ma silnik, którego źródło zasilania stanowi hybryda benzynowo-elektryczna. Jednostka o pojemności 1598 cm³ generuje moc 194 KM. W przypadku wariantu 5008 mówimy o aucie posiadającym napęd przedni (4x2). Ten PEUGEOT ma 7-biegową przekładnię, która jest automatyczna. Poza wymienioną powyżej wersją klienci decydujący się na PEUGEOTA 5008 tej generacji mogli wybrać jeszcze jeden z 8 wariantów.
Wyposażenie
Auto można spotkać na rynku w 8 wersjach wyposażenia. Prezentowany PEUGEOT 5008 to egzemplarz w odmianie Allure 225 DCS. Posiada wyposażenie, które można odnaleźć w tabeli poniżej.
Dane Techniczne
Tabela prezentuje dane techniczne poszczególnych wersji PEUGEOT 5008 od 2024 r. do teraz.
Najważniejsze dane
| Marka | PEUGEOT |
|---|---|
| Model | 5008 |
| Wersja | Allure 225 DCS |
| Kategoria | SAMOCHODY TERENOWE |
| Rodzaj paliwa | hybryda benzyna-elektr. |
| Napęd | przedni (4x2) |
| Typ nadwozia | kombi |
| Produkcja Od | 2026 |
| Produkcja Do | 2026 |
| Pojemność silnika | 1598 cm³ |
| Moc | 143 kW |
| Liczba drzwi | 5 |
| Liczba miejsc | 7 |
| Masa całkowita | 2700 kg |
| Szerokość | 1895 mm |
| Długość | 4791 mm |
| Wysokość | 1694 mm |