Wybierz samochód

Lexus RC

Ikona samochodu

Lexus RC to luksusowy samochód sportowy produkowany przez koncern Toyoty. Miał on być następcą modelu IS C.

Auto powstało na tej samej płycie podłogowej co GS, a jego nadwozie już od samej prezentacji wzbudzało duże emocje. Ostre, masywne kształty połączone z eleganckimi liniami dawały imponujący efekt. Z przodu w oczy rzucał się sporych rozmiarów grill oraz charakterystyczne dla nowych modeli Lexusa – światła to jazdy dziennej wykonane w technologii LED o kształcie zakrzywionej litery „L”, które znajdują się tuż pod reflektorami. 2-drzwiowe coupe może przewieźć 4 osoby, choć na tylnej kanapie ilość miejsca jest raczej symboliczna.

Dostępne są 3 odmiany tego modelu – 2 benzynowe i 1 hybrydowa. Ta ostatnia, oznaczona symbolem 300h jest napędzana przez 2,5-litrowego benzyniaka o mocy 178 KM, który jest wspomagany przez 143-konny silnik elektryczny. Łączna moc układu wynosi 223 KM. Tutaj dostępna jest jedynie bezstopniowa skrzynia E-CVT. Słabsza z odmian benzynowych oznaczona jest 200t. Auto wyposażone jest w 2-litrowy silnik z turbo, który generuje 245 KM. Ciekawe w tej jednostce jest jej niska waga – wynosi ona zaledwie 160 kg.

Topową odmianą sportowego coupe Lexusa jest RC F. Auto to, zostało wyposażone m.in. w zestaw ospojlerowania nadający mu jeszcze agresywniejszego wyglądu, maskę z wlotem powietrza, cztery końcówki wydechu, umieszczone po dwie, jedna pod drugą po obu stronach oraz wysuwany spojler. Najbardziej ekscytujący jest silnik, jest to bowiem 5-litrowa jednostka wolnossąca (!) V8 rozwijająca 477 KM i 530 Nm momentu obrotowego. Obie wersje benzynowe wyposażone są w 8-biegową przekładnię automatyczną SPDS.

Głównymi konkurentami Lexusa RC są Audi A5 oraz BMW serii 4.

Lexus RC - generacje

Lexus RC - powiązane artykuły