Wybierz samochód

Lexus RC

Lexus RC to luksusowy samochód sportowy produkowany przez koncern Toyoty. Miał on być następcą modelu IS C.

Auto powstało na tej samej płycie podłogowej co GS, a jego nadwozie już od samej prezentacji wzbudzało duże emocje. Ostre, masywne kształty połączone z eleganckimi liniami dawały imponujący efekt. Z przodu w oczy rzucał się sporych rozmiarów grill oraz charakterystyczne dla nowych modeli Lexusa – światła to jazdy dziennej wykonane w technologii LED o kształcie zakrzywionej litery „L”, które znajdują się tuż pod reflektorami. 2-drzwiowe coupe może przewieźć 4 osoby, choć na tylnej kanapie ilość miejsca jest raczej symboliczna.

Dostępne są 3 odmiany tego modelu – 2 benzynowe i 1 hybrydowa. Ta ostatnia, oznaczona symbolem 300h jest napędzana przez 2,5-litrowego benzyniaka o mocy 178 KM, który jest wspomagany przez 143-konny silnik elektryczny. Łączna moc układu wynosi 223 KM. Tutaj dostępna jest jedynie bezstopniowa skrzynia E-CVT. Słabsza z odmian benzynowych oznaczona jest 200t. Auto wyposażone jest w 2-litrowy silnik z turbo, który generuje 245 KM. Ciekawe w tej jednostce jest jej niska waga – wynosi ona zaledwie 160 kg.

Topową odmianą sportowego coupe Lexusa jest RC F. Auto to, zostało wyposażone m.in. w zestaw ospojlerowania nadający mu jeszcze agresywniejszego wyglądu, maskę z wlotem powietrza, cztery końcówki wydechu, umieszczone po dwie, jedna pod drugą po obu stronach oraz wysuwany spojler. Najbardziej ekscytujący jest silnik, jest to bowiem 5-litrowa jednostka wolnossąca (!) V8 rozwijająca 477 KM i 530 Nm momentu obrotowego. Obie wersje benzynowe wyposażone są w 8-biegową przekładnię automatyczną SPDS.

Głównymi konkurentami Lexusa RC są Audi A5 oraz BMW serii 4.

Lexus RC - generacje

Lexus RC - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!