Wybierz samochód

Maserati Levante

Ikona samochodu

Maserati Levante to luksusowy SUV produkowany przez włoski koncern motoryzacyjny i jednocześnie pierwszy tego typu samochód oferowany przez Maserati. Auto zadebiutowało w 2016 roku i bazowało na prototypie o nazwie Kubang z 2011 roku. Nazwa modelu pochodzi od ulicy Via Emilia Levante, przy której to bracia Maserati założyli swoje przedsiębiorstwo.

W erze mody na crossovery i miejskie SUV-y nawet ekskluzywne marki produkujące do tej pory sportowe samochody typu GT nie mogą pozostać dłużne. Maserati Levante jest wyraźnie powiązane stylistycznie z innymi modelami z gamy – Ghibli oraz Quattroporte. Co ciekawe, niektóre podzespoły Levante dzieli z... Jeepem Grand Cherokee. 5-drzwiowe nadwozie Levante charakteryzuje się sporą atrapą chłodnicy oraz „nieśmiertelnymi” 3 skrzelami na przednich nadkolach. Klienci mogą wybierać spośród benzynowej 3-litrowej V6-ki lub wysokoprężnej 3-litrowej V6-ki.

W pierwszym przypadku mamy do czynienia z układem BiTurbo generującym 350 lub 430 KM, a w drugim – z pojedynczym turbo i mocą 275 KM. Napęd przenoszony jest na 4 koła za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej. Głównymi rywalami Maserati Levante są m.in. Porsche Cayenne oraz BMW X5.

Maserati Levante - generacje

Maserati Levante - powiązane artykuły