Wybierz samochód

Mitsubishi Grandis

Mitsubishi Grandis to duży, rodzinny van produkowany przez Mitsubishi Motors. Pojazd pojawił się w 2003 roku jako następca modelu Space Wagon. Konstrukcyjnie związany jest z modelem Savrin, z którym dzieli m.in. płytę podłogową, oraz z Galantem, od którego zapożyczył benzynową jednostkę napędową.

Spore, 5-drzwiowe nadwozie Mitsubishi Grandis prezentuje się bardzo korzystnie i na pewno wyróżnia się na tle konkurencji, o co szczególnie trudno w segmencie K. Mocno opadająca przednia maska oraz wąskie, lecz długie światła nadają Grandis dynamicznego wyglądu. Dodatkowo linia reflektorów przechodzi w dolną linię okien i ciągnie się aż do klapy bagażnika. Wnętrze jest bardzo przestronne i oferuje wystarczająco miejsca dla wszystkich pasażerów, których, w zależności od wariantu,

Mitsubishi Grandis może zabrać na pokład – 6 lub 7 pasażerów. Do napędu służy m.in. wcześniej wymieniona jednostka benzynowa MIVEC o pojemności 2.4 litra, generująca 165 KM. Oprócz tego dostępny był także 2-litrowy turbodiesel DI-D, zapożyczony od grupy Volkswagena. Jednostka rozwijała początkowo 136, a po modernizacji jej w 2008 roku (m.in. wyposażenie w filtr cząstek stałych DPF) moc wzrosła do 140 KM. Moment obrotowy przekazywany jest na przednią oś za pośrednictwem 4-stopniowego „automatu” lub 5-biegowej skrzyni manualnej.

W 2010 roku zakończono produkcję Mitsubishi Grandis, a jego następca nie został przewidziany.

Mitsubishi Grandis - generacje

Mitsubishi Grandis - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!