Przez niemal miesiąc, bo od 23 maja do 16 czerwca, będą się odbywać duże manewry wojskowe w województwach dolnośląskim i lubuskim. To właśnie na tamtejszych drogach pojawią się teraz znaki, które mogą zdziwić kierowców. Oznacza się nimi drogi, mosty i wiadukty w ciągu dróg krajowych. To znaki, które wskazują dopuszczalne obciążenia poszczególnych obiektów, ale według wojskowej klasyfikacji (tzw. klasy MLC). Są one zatem zrozumiałe dla kierowców pojazdów wojskowych, niezależnie od tego, z jakiego kraju pochodzą.

Takie same znaki pojawią się też wkrótce w całej Polsce, w pobliżu poligonów, na których będą się odbywać tegoroczne manewry "Dragon". W tym roku potrwają one od 15 do 25 czerwca i weźmie w nich udział 18 tys. żołnierzy z 12 państw. Wzmożonego ruchu pojazdów wojskowych możemy się spodziewać w pobliżu Drawska Pomorskiego, Żagania, Orzysza, Dęblina, a także na wybrzeżu Bałtyku, gdzie zlokalizowane są poligony morskie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina przy tym, że wszelkie informacje na temat bieżącej sytuacji na drogach krajowych dostępne są pod numerem całodobowej informacji drogowej - 19 111 oraz na stronie www.gddkia.gov.pl, w zakładce „Serwis dla Kierowców”.