Wybierz samochód

Suzuki Baleno

Suzuki Baleno

Suzuki Baleno to japoński przedstawiciel klasy średniej-niższej. Auto pojawiło się na rynku w 1995 roku. Baleno był w rzeczywistości nowością dla Suzuki także pod względem segmentu, bowiem marka specjalizowała się do tej pory raczej w miejskich autach.

Suzuki Baleno powstał na bazie przedłużonej płyty podłogowej Swifta. W zależności do rynku występował pod nazwami Cultus Crescent (Japonia) czy Esteem (USA). Początkowo w ofercie był 3-drzwiowy hatchback oraz 4-drzwiowy sedan. Rok po debiucie pojawiło się pierwsze kombi od Suzuki – Baleno Break. Stylistycznie Baleno nie wyróżniał się niczym szczególnym, spokojne, obłe kształty i brak ostrych linii – zachowana została absolutna neutralność. Wnętrze również nie wyróżniało się polotem.

W 1999 roku przeprowadzono facelifting, podczas którego zmodernizowano maskę, reflektory, grill oraz zderzak, a także unowocześniono deskę rozdzielczą. Pod maską zagościć mogły benzynowe jednostki o pojemności 1.3, 1.6 oraz 1.6 litra, które generowały kolejno 85, 101 oraz 121 KM. Jedyną jednostką wysokoprężną był 1,9-litrowy, 75-konny turbodiesel, którego Suzuki zapożyczyło od Peugeota. Moc kierowana była na przednie koła, choć za dopłatą dostępny był także napęd na 4 koła.

W zależności od rynku, do wyboru była 3- lub 4-biegowa skrzynia automatyczna lub 5-stopniowy „manual”. W 2001 roku wprowadzono następcę Baleno – model Liana, a pierwszy z nich produkowano w zależności od rynku do 2002 lub nawet do 2007 roku w Indiach.

Suzuki Baleno - generacje

Suzuki Baleno - powiązane artykuły