Po ostatniej rundzie tegorocznego sezonu nasi zawodnicy Kenny Foray, Gwen Giabbani, Andy Meklau zdobyli tytuły mistrzowskie w klasyfikacjach indywidualnych, Suzuki Grandys Duo Team we wszystkich klasyfikacjach zespołowych, a marka Suzuki w klasyfikacji konstruktorów.

Kenny Foray (Suzuki GSX-R600), mimo, że tytuł mistrza w klasie Superstock 600 zapewnił sobie już na dwa wyścigi przed końcem sezonu, w finałowym wyścigu WMMP ponownie wygrał wspaniały pojedynek z Markiem Szkopkiem (Triumph).

W klasie Superstock 1000, Gwen Giabbani (Suzuki GSX-R1000) zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski już w sobotę, a w niedzielnym starciu znów był najlepszy i wygrał tym samym siódmy wyścig w tym roku.

W klasie Superbike do ostatniego wyścigu ważyły się losy tytułu, ale podobnie jak w sobotę Andy Meklau (Suzuki GSX-R1000) był najlepszy mimo, że startował w tym roku tylko w czterech z ośmiu wyścigach. Nieobecny w Poznaniu z powodu kontuzji Guillaume Dietrich ostatecznie został sklasyfikowany na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej, mimo, że wystąpił w Poznaniu tylko trzy razy.

Jacek Grandys, team manager:

Jestem dziś najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. To co udało nam się osiągnąć w tym roku to coś wspaniałego. Na ten sukces wszyscy pracowali przez cały rok i nasz wysiłek się opłacił. Wygraliśmy wszystkie klasyfikacje indywidualne, zespołowe, a Suzuki jest pierwsze wśród konstruktorów.

Andy Meklau, Mistrz Polski Superbike:

To jeden z piękniejszych dni w mojej karierze. Wystartowałem tylko w czterech z ośmiu wyścigów, a jednak udało się zdobyć tytuł.

Gwen Giabbani, Mistrz Polski Superstock 1000:

Jestem bardzo szczęśliwy z tego co osiągnęliśmy w tym roku. To była ciężka praca wielu ludzi i wszystko się udało. W przyszłym sezonie chcę znów się tu ścigać i powtórzyć ten sukces w klasie Superbike.

Kenny Foray, Mistrz Polski Superstock 600:

Cieszę się, że wygrałem ostatni wyścig sezonu. Jak zawsze walka była zacięta do ostatnich metrów i dlatego to zwycięstwo jest takie cenne.