48. Rali Vinho da Madeira, który odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia, to siódma runda mistrzostw Europy i piąta rundy IRC.

Wśród zgłoszonych do startu w tej imprezie załóg są dwie z Polski. Michał Sołowow i Tomasz Czopik zgłosili Punto S2000. Takie same samochody widnieją przy nazwiskach znanych kierowców jak m.in. Francois Duval (Automeca), Andrea Navarra, Giandomenico Basso (zamiast zapowiadanego Scandoli), Freddy Loix, Volkan Isik, Corrado Fontana, Jose Pedro Fontes i Vitor Sa. Samochodami Peugeot 207 S2000 pojadą Gilles Panizzi (Barroso), Nicolas Vouilloz, Enrique Garcia Ojeda, Bernd Casier, Bruno Magalhaes, Marco Cavigioli i - jeszcze nie na sto procent, ponieważ trwają negocjacje - Bryan Bouffier.

Simon Jean-Joseph (C2) i Daniel Chiavaro (Clio) zgłosili swój udział w tym rajdzie samochodami Super 1600. W N4 mamy na liście m.in. Dimitara Iliewa, Renato Travaglię, Fernando Peresa (Lancery) i Vitora Pascoala (Impreza). JAS przywozi Civic'ki R3 dla Daniego Soli i Luki Bettiego.

48. Rali Vinho da Madeira rozpoczyna się 2 sierpnia, a zainauguruje go wieczorny superoes na Avenida do Mar w Funchal. W piątek i sobotę, na trasie czeka kierowców 18 odcinków specjalnych o łącznej długości 285 km. Na mecie zawodnicy oczekiwani będą od godz. 18.13 na Avenida Arriaga w Funchal.

Warto wspomnieć, iż poprzednie edycje Rali Vinho da Madeira wygrywali Basso (2006), Travaglia (2005) i Sa (2004). Startujący w tej imprezie przed trzema laty Michał Sołowow zajął 9 miejsce

Źródło: autoklub