Drogi ojca z synem rozeszły się prawie dekadę temu. Ich wybuchowe temperamenty i odmienne wizje przy tworzeniu motocykli doprowadzały do częstych kłótni, wzajemnych pretensji i oskarżeń. Każdy z nich poszedł w swoją stronę i zajął się własnym biznesem. Paul Sr. zmodernizował Orange County Choppers, zmieniając firmę w kompleks składający się z warsztatu, kawiarni, kręgielni, restauracji oraz oczywiście motocyklowych ekspozycji. Niezmienna natomiast została ekipa, która współtworzy te cacka.

Tymczasem Paul Jr. zaryzykował i postanowił rozpocząć pracę na własny rachunek. Firma, którą założył to nie jedyna zmiana w jego życiu. Obok wyzwań zawodowych pojawiło się to najważniejsze – prywatne, czyli ojcostwo. Odmienna perspektywa, w której się znalazł dość mocno wpłynie na bezpośrednie relacje pomiędzy Teutalami i będzie to pozytywna zmiana.

Poprawa wzajemnych stosunków nie odbije się na jakości ich usług, przeciwnie – zaangażowanie w tworzenie jeżdżących arcydzieł z charakterem tylko zyska na znaczeniu. W końcu jak sami mówią: „Choppery to coś więcej niż zwykły motocykl. To jednoślady z duszą, które tworzą historię i odzwierciedlają temperament właściciela. Tu nie ma miejsca na duplikaty”.

„Amerykański chopper: powrót legendy”
„Amerykański chopper: powrót legendy”

„Podczas tworzenia motocykla dopisuję do niego historię. I kiedy zmienia się ta historia, zmienia się także wygląd motocykla. Nie robiliśmy dwóch takich samych pojazdów. To unikaty nie do podrobienia. My tworzymy arcydzieła, w których jest jakiś motyw i w tym tkwi sens” – twierdzi Paul Jr.

Wiedzą co mówią, tworzą bowiem motocykle dla klientów z najwyższej półki i na brak zainteresowania nie narzekają. Zgłaszają się do nich światowej sławy sportowcy, aktorzy, politycy i biznesmeni figurujący na listach Forbesa. Wśród znanych na całym świecie posiadaczy chopperów od Teutulów są m.in.: Bill Murray, Bill Joel, czy Will Smith.

Zaufanie, którym darzą ich zarówno klienci, jak również szerokie grono widzów na całym świecie to zasługa tego nietuzinkowego duetu. Format oparty na autentyczności z pewnością i tym razem nas zaskoczy. – „Zawsze byliśmy autentyczni i tego się trzymamy w nowym sezonie. W Amerykańskim chopperze zobaczycie dobre momenty, ale i te złe. My naprawdę niczego nie udajemy” – podkreśla Paul Jr.

W nowej serii mężczyźni gotowi są odbudować łączące ich więzi i zostawić za sobą burzliwą przeszłość. Liczy się tylko to, co obaj kochają najbardziej - pasja do tworzenia niepowtarzalnych motocykli dla najbardziej wymagających klientów. Z każdym nowym motocyklem Paul Sr. i Paul Jr. ryzykują grube miliony i dobre imię marki. Czy wspólna szalona jazda Teutulów zakończy się sukcesem? Premiera programu już 18 lipca, o godz.: 22:00 na Discovery Channel.