Na początku 2022 r. Aston Martin DBX707 mógł pochwalić się mianem najmocniejszego seryjnego SUV-a na rynku. Dzięki silnikowi o mocy 707 KM ten model rozpędzał się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,3 s, a do tego osiągał prędkość maksymalną 310 km/h.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Aston Martin DBX707 może zgubić olej. Sprawa jest poważna

Teraz właściciele DBX707 wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii między październikiem 2022 r. a kwietnie 2023 r. muszą oszczędnie gospodarować potężną mocą samochodu i zgłosić się do serwisu. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) informuje, że w ww. egzemplarzach niektóre przewody olejowe do chłodnicy mogą być podatne na pęknięcie, co skutkuje utratą oleju i ciśnienia oleju.

Sprawa jest poważna, bo może mieć opłakane konsekwencje. Nagła utrata oleju i gwałtowny spadek ciśnienia oleju mogą skutkować zgaśnięciem lub nawet zatarciem silnika. Przed wystąpieniem awarii na zestawie wskaźników mogą zostać wyświetlone ostrzeżenia o poziomie i ciśnieniu oleju. Gdy usterka będzie miała miejsce, w okolicy silnika może pojawić się dym.

Na polskim rynku kampania naprawcza obejmuje 10 Astonów Martinów DBX707. Importer przekazał, że właściciele tych pojazdów zostali poinformowani o kampanii naprawczej i zaproszeni na wizytę w serwisie w celu wymiany węży olejowych do chłodnicy oleju.