Logo

Bezpieczna droga do szkoły: wyłoniono siedmiu finalistów

Andrzej Karaczun
Andrzej Karaczun

Nagrodą w konkursie udział jest także udział w kampanii reklamowej.

Hasło przewodnie tegorocznego, jubileuszowego konkursu brzmiało: „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci z klas 0 - VI miały za zadanie zespołowe wykonanie pracy plastycznej, skomentowanej wymyślonym przez siebie hasłem. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 1328 klas z 383 szkół, wpłynęły ogółem 1864 plakaty.

W skład jury wchodzili przedstawiciele policji, Instytutu Transportu Samochodowego, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, patronów medialnych oraz organizatorów. Do finału krajowego - zgodnie z regulaminem zakwalifikowało się siedem klas, a 63 otrzymały wyróżnienia.

W finale wystąpią: klasa Va z SP im. Jana Kochanowskiego w Piekoszowie (hasło: Tik tak bezpieczeństwo to mój znak), klasa IIa z SP nr 12 w Rybniku (Nawet na krótkie rasy zawsze zapinaj pasy!), klasa II z ZSPiG w Skrzypnem (Bezpieczna droga do szkoły zależy od nas wszystkich), klasa Va z SP im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie (Jak Cię widzą, tak Cię omijają), klasa Vb z Zespół Szkół w Kołbaczu (Promuje bezpieczeństwo całe społeczeństwo), klasa IId z Zespółu Szkół nr 45, SP nr 50 w Warszawie (Odblaski widać lepiej) oraz klasa V z ZSPiG w Skrzypnem (Bezpieczna droga do szkoły).

Zwycięska klasa będzie reprezentować Polskę na finale międzynarodowymwe Francji, a praca jej autorstwa zawiśnie na billboardach Clear Channel w całym kraju.

Autor Andrzej Karaczun
Andrzej Karaczun
Powiązane tematy: Sport i sportowcy
Przeczytaj skrót artykułu
Zapytaj Onet Czat z AI
Poznaj funkcje AI
AI assistant icon for Onet Chat

To jest materiał Premium

Dołącz do Premium i odblokuj wszystkie funkcje dla materiałów Premium:

czytaj słuchaj skracaj

Dołącz do premium
Skrót artykułu